By Luke Sumpter

Sour Diesel je odrůda, kterou znají všichni milovníci konopí po celém světě. Dalo by se říct, že se jedná o jednu z nejoblíbenějších a nejznámějších odrůd všech dob. To netvrdíme my, ale časopis _High Times_! V tomto časopise byla tato odrůda zařazena mezi 25 Nejlepších Odrůd Všech Dob a dokonce tvrdí, že Sour Diesel bude v tomto seznamu na věky věků.

ZNAMENITÁ GENETIKA ODRŮDY SOUR DIESEL

I přes její celosvětovou slávu je přesný původ odrůdy Sour Diesel stále předmětem debat. Tato odrůda má kořeny na Východním pobřeží Spojených Států, ale nejsme si úplně jistí, jaké odrůdy daly vzniknout této legendě. Někteří šlechtitelé věří, že Sour Diesel je pouhým distinktivním fenotypem odrůdy Diesel, kdežto jiní věří, že se jedná o křížence odrůd Chemdawg a Northern Lights. Ještě se najdou i pěstitelé, kteří si jsou jistí, že Sour Diesel zdědil genetiku z odrůd Original Diesel a je potomkem odrůd Northern Light, Shiva a Hawaiian.

Přesná genetika odrůdy Sour Diesel nejspíše zůstane navždy tajemstvím, ale toto genetické složení zůstalo více méně nezměněno. Tato odrůda je Sativa dominantní a klasická verze odrůdy Sour Diesel od RQS obsahuje 70% genetiky ze sativy a 30% z indiky.

ÚČINKY ODRŮDY SOUR DIESEL: SOCIÁLNÍ A STIMULUJÍCÍ ZHULENOST

Sativová dominance odrůdy Sour Diesel vede k stimulujícím a čistým účinkům, které jsou poháněny 19% obsahem THC. Tento vysoký obsah THC je způsoben kombinací genetiky ze sativy, která vede k rychlému a dlouhotrvajícímu účinku, který si lze užít bez ztráty funkčnosti. Jedná se o povznášející odrůdu a mnoho uživatelů tvrdí, že jim tato odrůda dočasně ulevila od špatné nálady a stresu.

Tyto cerebrální účinky zlepšují poznávací schopnosti a vtáhnou vás do sociální nálady. Tyto vlastnosti dělají z odrůdy Sour Diesel skvělou odrůdu na společenské akce a večírky. Její účinky pomohou prolomit ledy a odstranit sociální bariéry. Také se jedná o skvělé pokouření s partou blízkých přátel, díky kterému zapředete do hluboké filosofické konverzace.

Stimulující účinky této odrůdy jsou schopné zvýšit produktivitu a skvěle se doplňují s šálkem ranní kávy. Zvýšení pozornosti vede ke zlepšení výkonu v provádění vašich denních úkolů a jiných kreativních projektů. Mnoho uživatelů také této odrůdě připisuje afrodiziakální účinky, které zlepšují libido. Díky tomu se jedná o skvělou odrůdu pro páry, které si rádi před postelí vykouří jointa.

Sour Diesel je známý pro svou schopnost způsobit suchá ústa. K tomuto stavu dojde tehdy, kdy se THC naváže na kanabinoidní receptory ve slinných žlázách a signalizuje snížení množství slin. I když je tento pocit někdy občas nepříjemný, jedná se o skvělou výmluvu ke koupi obrovské lahve se studeným džusem.

Podle vaší dávky dojde po hodině či dvou ke snížení sativových účinků a postupně přejdete do jemného stavu indikové relaxace. Středně vysoký obsah CBD je v této fázi znatelný a napomůže vám přesunout se do jemné relaxace. Pokud jste zrovna uprostřed náročného dne, tak je akorát na čase si dát ještě trochu víc. Pokud jste doma, tak si dopřejte krátkého šlofíka.

Sour Diesel

CHUŤ A VŮNĚ ODRŮDY SOUR DIESEL: NEMÁ KONKURENCI

Jak bylo již zmíněno, Sour Diesel se umístil mezi 25 Nejlepšími Odrůdami Všech Dob časopisu _High Times_. Navíc se zde dočtete, že žádná odrůda nemá lepší chuť než právě Sour Diesel - a mají pravdu! Pokud si přivoníte k palici této odrůdy, tak vás okamžitě prostoupí distinktivní vůně dieselu. Stejné aroma pocítíte i při vykouření této odrůdy. Může se stát, že chuť a vůně odrůdy Sour Diesel bude někomu nepříjemná, ale díky kombinaci dalších terpenů může vzniknout něco opravdu jedinečného.

Laboratorní analýza objevila komplexní terpenový profil v květech odrůdy Sour Diesel. Tím nejhojněji zastoupeným je myrcen, který této rostlině propůjčuje zemité aroma a povzbuzuje veselé účinky. Dalším terpenem je limonen, který dodává nádech citrusu. Karyofylen je dalším terpenem a rostlině propůjčuje vůni černého pepře a rozmarýnu. Všechny tyto bylinné, zemité a ovocné tóny vytvářejí něco, co není ani sladké a ani pikantní.

PĚSTOVÁNÍ ODRŮDY SOUR DIESEL: VELKÉ VÝNOSY

Sour Diesel se opravdu krásně pěstuje. Na sativu má krátkou dobu kvetení a produkuje kompaktní, sférické palice. V indooru se tato rostlina vytáhne do výšky 160 cm. Pokud využijete pěstitelské metody, jako je například ScrOG, tak ji můžete udržet na jednom metru. Na druhou stranu, pokud máte dostatek místa, tak se neomezujte! V indooru vyprodukuje uspokojivou sklizeň dosahující až 525g/m² po rozumných 9-11 týdnech kvetení.

Outdoorové rostliny se snadno vytáhnou do výšky dvou metrů. Jejich pěstování vyžaduje větší dohled, ale práce navíc se rozhodně vyplatí. Může totiž snadno vyprodukovat až 600g/rostlinu a ke sklizni bude připravená koncem října. Sour Diesel preferuje mírné klima a při pěstování na tento fakt dbejte.

DIESEL AUTOMATIC

Odrůda Diesel Automatic se může pochlubit těmi nejlepšími vlastnostmi odrůdy Sour Diesel v menší a rychleji rostoucí podobě. Šlechtitelé z Royal Queen Seeds přivedli tuto stimulující odrůdu k životu zkřížením legendární odrůdy Diesel s Konopím rumištním. Výsledný potomek má genetický profil, který je ze 40% sativa, z 30% indika a z 30% ruderalis.

Diesel Automatic produkuje vysoké a husté květy, které jsou ozdobené oranžovými pestíky a trichomy. Ty během fáze kvetení produkují až 14% THC. I když se nejedná o obsah, který by vás odpálil až na měsíc, tak je to dostatečné množství pro navození příjemných účinků, se kterými budete moci fungovat po celý den. Užijte si tyto funkční účinky, které vašemu dni dopřejí dávku kreativity.

Odrůda Diesel Automatic je malého vzrůstu a daří se jí téměř všude. Indoorové rostliny zvládnout vyprodukovat mezi 325–375 g/m² a vyrostou do výšky až 70 cm. Venkovní rostliny vyrostou do výšky 110 cm a vyprodukují mezi 60–110 g na rostlinu. Sklizeň můžete očekávat za 8–9 týdnů od vyklíčení.

Diesel Automatic

Diesel Auto
23_genetic background_1 Diesel x Ruderalis
33_Yield indoors_1 325 - 375 gr/m2
31_plant height outdoor_1 40 - 70 cm
25_flowering time_1 8 - 10 týdnů
29_THC_1 THC: 14%
28_Type Blend_1 Sativa 40% Indica 30% Ruderalis 30%
34_yield outdoor_1 60 - 110 gr/plant
32_plant height outdoors_1 60 - 110 cm
27_harvest period_1 13 to 14
22_Effect_1 Čisté, Uklidňující

Koupit Diesel Auto

NADČASOVÁ KLASIKA, KTEROU BY MĚL VYZKOUŠET KAŽDÝ PĚSTITEL

Sour Diesel si svou slávu jistě zaslouží. Pokud jste nováček, který hledá svou první odrůdu a nebo veterán v pěstování sativ, Sour Diesel se vám bude líbit. Její motivující účinky a neskutečná chuť čekají, až je objevíte. Připravte si hromadu sklenic na její obrovské výnosy!

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.