By Luke Sumpter

Dali jste si záležet na tom, aby vaše pěstování konopí bylo co nejdiskrétnější. Ve fázi kvetení však narážíte na stejný problém: intenzivní a zjevné skunkové aroma. Nebojte se, máme pro vás řešení.

Odrůdy se slabým zápachem pomáhají udržet pach trávy na minimu. V kombinaci s dalšími postupy zajistí, že vaše pěstování zůstane mimořádně diskrétní. I když tyto odrůdy stále obsahují vážně chutné terpeny, postrádají další chemické látky, které jsou základem charakteristické vůně konopí.

Tyto molekuly, známé jako těkavé sirné sloučeniny, mají štiplavé, dokonce až cibulové aroma. Mnohé konopné odrůdy jsou těmito fytochemikáliemi nabité, díky čemuž páchnou - a potenciálně prozrazují vaši lokaci. Díky geniálním šlechtitelům máte nyní přístup ke kmenům, které tyto sloučeniny neobsahují, a proto neprodukují téměř žádný zápach. Níže se podíváme na ty nejlepší odrůdy s minimálním zápachem a také přidáme několik tipů a triků k maximální diskrétnosti vašeho pěstování.

1. Northern Light

Pěstování této klasiky v indooru je poměrně jednoduché i pro začátečníky. Kořeněné a zemité aroma odrůdy Northern Lights má občas při kouření i ovocné podtóny. Při pěstování je její vůně spíše generická. Pokud se rozhodnete ji pěstovat diskrétně, tak i přesto se můžete těšit na skvělou sklizeň. Obsah THC dosahuje více než 20% a její indika účinky jsou silně relaxační. Kromě skvělých výnosů za 7-9 týdnů kvetení se jedná i o skvělou mateřskou rostlinu a vy si tak můžete zaručit další potomky pro nepřetržitou kultivaci této odrůdy.

Northern Light

Northern Light
23_genetic background_1 Northern Light S1
33_Yield indoors_1 500 - 550 gr/m2
31_plant height outdoor_1 100 - 160 cm
25_flowering time_1 8 - 9 týdnů
29_THC_1 THC: 18%
28_Type Blend_1 Sativa 0% Indica 100%
34_yield outdoor_1 575 - 625 gr/plant
32_plant height outdoors_1 180 - 220 cm
27_harvest period_1 Konec září
22_Effect_1 Čisté, Vyklidněné, Vyvážené

Koupit Northern Light

2. Epsilon F1 Hybridní Semínka

Konopí s minimálním zápachem neznamená, že se jedná o nekvalitní konopí. Ve skutečnosti můžete vypěstovat jedny z nejproduktivnějších odrůd. První takovou odrůdou je Epsilon F1. Tento pravý F1 hybrid má bezkonkurenční vitalitu, výnosy a skvělou uniformitu. Na rozdíl od jiných odrůd na trhu nejsou F1 hybridé skutečnými "odrůdami". Místo toho se jedná o potomka dvou čistých inbredních linií. F1 hybridy se dále nešlechtí a pouze se udržují rodičovské linie k zachování těchto F1 hybridů.

I když odrůda Epsilon F1 obsahuje spoustu terpenů, jako je myrcen, farnesen, limonen, karyofylen a ocimen, obsahuje poměrně malé množství těkavých sirných sloučenin, které jsou zodpovědné za hlavní zápach při pěstování.

Aroma stranou, odrůda Epsilon F1 roste v jakémkoliv prostředí. Jelikož se jedná o F1 odrůdu, tak má skvělou vitalitu, díky které je odolnější vůči onemocněním, škůdcům a špatnému počasí. Pokud hledáte odrůdu, která nemá intenzivní zápach, je produktivní a roste velice rychle, pak je Epsilon F1 přesně pro vás. Její komplexní terpenový profil pohladí váš jazyk borůvkovou a levandulovou příchutí a také vám navodí silné kreativní účinky.

Epsilon F1
Epsilon F1 Hybrid Seeds Strain

Epsilon F1
23_genetic background_1 Blue Dream x Blueberry x Amnesia Lemon Haze x Black Domina
25_flowering time_1 30 - 40 dní
29_THC_1 THC: Velmi Vysoký Obsah
22_Effect_1 Dlouhodobé, Tělesná uvolněnost, Uklidňující
110_harvest 60 dní od vyklíčení

Koupit Epsilon F1

3. Royal Jack Auto

OdrůduRoyal Jack Auto můžete sklidit již za 70 dní od vyklíčení. Jedná se o samonakvétací verzi odrůdy Jack Herer, která je pojmenovaná po konopném aktivistovi, který do konce života neúnavně bojoval za legalizaci konopí. Stejně neúnavná je i tato odrůda, která vám navodí příjemně povznášející sativové účinky. Díky rumištní genetice se tato odrůda pěstuje daleko jednodušeji. Její vůně je v porovnání s dalšími odrůdami také slabší a je ovocnější a sladší s náznakem jemné karamelové chuti. Tato odrůda také vděčí za svůj genetický materiál nesmrtelné odrůdě White Widow.

Royal Jack Automatic

Royal Jack Auto
23_genetic background_1 Jack Herer x Ruderalis
33_Yield indoors_1 350 - 400 gr/m2
31_plant height outdoor_1 40 - 80 cm
25_flowering time_1 7 - 8 týdnů
29_THC_1 THC: 16%
28_Type Blend_1 Sativa 40% Indica 30% Ruderalis 30%
34_yield outdoor_1 70 - 120 gr/plant
32_plant height outdoors_1 60 - 80 cm
27_harvest period_1 11 - 12 weeks after sprouting
22_Effect_1 Kreativní, Motivující

Koupit Royal Jack Auto

4. Apollo F1 Hybridní Semínka

Odrůda Apollo F1 je dalším pravým F1 konopným hybridem. Naši šlechtitelé ji vyšlechtili z genetik Lemon, Black Domina a Sugar Magnolia. Díky těmto předkům se nám podařilo vytvořit vysoce stabilní a čisté inbrední linie. Jakmile se nám povedlo vyšlechtit ideální rodičovské linie, tak jsme je navzájem zkřížili a dali tak vzniknout tomuto vitálnímu potomkovi. Podobně jako odrůda Epsilon F1, i odrůda Apollo F1 není standardní konopnou "odrůdou". Jedná se o samonakvétací F1 hybrid, který produkuje jedny z nejtlustších palic s obrovským množstvím pryskyřice. Nicméně aroma není tak moc silné, aby vás pěstování prozradilo.

I když odrůda Apollo F1 neobsahuje volatilní sirné sloučeniny, i přesto je velmi chutná. Díky vysokému obsahu terpenů, jako je karyofylen, farnesen, myrcen a terpinolen, je zaručena komplexní chuť, která vás nezklame. Nasoukejte palice této odrůdy do vaporizéru a vychutnejte si vanilkové tóny doprovázené chutí jehličí. Co se účinků týče, odrůda Apollo F1 vám navodí motivující a kreativní účinky. Díky vysokému obsahu THC jsou účinky téměř instantní a je dobré k této odrůdě přistupovat s respektem. Ideálně si ji vychutnáte při volném večeru.

Tento samonakvétací hybrid má skvělou vitalitu, díky čemuž vyroste v indooru i outdooru. Pokud dodáte této odrůdě dostatečné množství živin, vody a světla, tak vás odmění obrovskými výnosy za 75 - 80 dní od vyklíčení. Poté stačí nechat sklizeň uschnout a uzrát, díky čemuž odemknete jejich komplexní chuť.

Apollo F1
Apollo F1 Hybrid Seeds Strain

Apollo F1
23_genetic background_1 Lemon x Black Domina x Sugar Mangolia
25_flowering time_1 45 - 50 dní
29_THC_1 THC: Velmi Vysoký Obsah
22_Effect_1 Kreativní, Motivující, Tělesná uvolněnost, Uklidňující
110_harvest 75 - 80 dní od vyklíčení

Koupit Apollo F1

5. Quick One

OdrůdaQuick One je variací odrůdy Lowryder, která je slavná díky tomu, že má rychlý čas kvetení a jemnou vůni. Díky rumištní genetice má tato odrůda krátký vzrůst a je tedy diskrétní a zvládnutelná. Jen zřídka vyroste výše než 75 cm, což je vcelku malá výška. Od vyklíčení bude připravena ke sklizni již za úchvatných 6-7 týdnů a jedná se o odolnou odrůdu, kterou lze pěstovat i v chladnějším prostředí. Tato odrůda má jednu z nejjemnějších vůní ze všech konopných rostlin. Její distinktivní a ovocné aroma vás zkrátka neprozradí. Vyzkoušejte si vypěstovat tuto skvělou indiku!

Quick One

Quick One
23_genetic background_1 Lowryder 1 x Old School Indica
33_Yield indoors_1 275 - 325 gr/m2
31_plant height outdoor_1 50 - 60 cm
25_flowering time_1 5 - 6 Týdny
29_THC_1 THC: 13%
28_Type Blend_1 Sativa 10% Indica 60% Ruderalis 30%
34_yield outdoor_1 100 - 150 gr/plant
32_plant height outdoors_1 60 - 100 cm
27_harvest period_1 9-10 týdnů po vyrašení
22_Effect_1 Tělesná uvolněnost

Koupit Quick One

Tipy pro Pěstování Odrůdy se Slabším Aroma

Pamatujte, že tyto odrůdy mají slabší aroma, ale to neznamená, že jsou kompletně bez aroma. I když mají daleko méně intenzivní aroma než jiné konopné odrůdy, stále je lze trochu cítit. Naštěstí existuje několik způsobů, kterými můžete i toto lehké aroma eliminovat. Vyzkoušejte různé tipy a triky níže a maximalizujte tak diskrétnost vašeho výpěstku.

Kombinujte Uhlíkové Filtry s Méně Aromatickými Odrůdami

Uhlíkové filtry jsou nezbytnou součástí každé indoorové pěstírny. Tato sada funguje v tandemu s odsávacím ventilátorem, který ze vzduchu vytahuje podezřelé aromatické látky. Extraktor v podstatě vytlačuje vzduchem přenášené terpeny a další těkavé sloučeniny přes filtr. Díky velkému povrchu molekul aktivního uhlí uvnitř se tyto chemické látky zachytí a nedostanou se do venkovního ovzduší.

Udržujte Svůj Pěstební Stan Uzavřený

Extrakční ventilátory fungují dobře, ale ztrácejí svou účinnost, pokud máte v pěstebním stanu díry nebo otvory. Všechny trhliny a otvory můžete utěsnit lepicí páskou, aby se terpeny a těkavé sirné sloučeniny nedostaly do vnějšího světa.

Investujte do Čističky Vzduchu

Čističky vzduchu poměrně dobře fungují při čištění vzduchu od zapáchajících molekul, které mají potenciál přivodit vám potíže. Bývají vybaveny několika vrstvami filtrů, které vzduch při průchodu čistí od částic. Jsou účinné při snižování zápachu v prostoru, kde se pěstuje, ale rozhodně nejsou řešením všeho zápachu. Pokud však vyzkoušíte nízko aromatické odrůdy, tak máte vyhráno.

Využijte Sílu Doprovodných Rostlin

Pokud pěstujete venku, můžete použít jiné aromatické rostliny, které zamaskují zápach vámi vybraných odrůd s nízkým zápachem. Rostliny jako bazalka, máta peprná, levandule, rozmarýn a šalvěj jsou plné terpenů a dalších vonných molekul, které pomáhají maskovat konopí.

Použijte Odrůdy se Slabším Aroma a Dosáhněte Nových Výšin

Podnikli jste všechna opatření, aby vaše pěstírna byla co nejbezpečnější, ale silné aroma kvetoucích rostlin vás vždycky vyvede z míry. Nebojte se. Zkombinujte své předchozí pěstitelské postupy s nízkoaromatickými odrůdami a také s tipy uvedenými výše a uděláte vše, co je ve vašich silách, abyste své pěstování udrželi pod pokličkou.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.