By Luke Sumpter

V Royal Queen Seeds jsme vyšlechtili odrůdu Blue Mystic díky genetice, která je původem z Amsterdamu a ze Západního pobřeží USA. Našim šlechtitelům se podařilo zkřížit odrůdy Blueberry a Northern Light, což jsou legendární odrůdy na konopné scéně. Jejich cílem bylo vyšlechtit indika-dominantní odrůdu, která bude mít nezapomenutelnou chuť.

ÚCHVATNÝ RODOKMEN: GENETICKÁ ANALÝZA ODRŮDY BLUE MYSTIC

Abychom mohli připravit odrůdu, která bude mít bezkonkurenční relaxační účinky a ovocnou chuť, tak jsme si museli k tomuto úkolu vybrat jen ty nejlepší dostupné odrůdy.

Blueberry je cenami ověnčený veterán, který má úžasně sladkou chuť. Tato odrůda je ale známá i pro jiné vlastnosti než jen pro svou chuť. Blueberry má totiž hluboce sedativní účinky a vysoký obsah THC. Stačí pár potáhnutí a budete se cítit hezky vláční. Nebude to trvat dlouho a brzy zalehnete na gauč a nebudete se moci pohnout. Tento uklidňující účinek jí vyhrál HIgh Times Cannabis Cup roku 2000 v kategoriích Nejlepší Indika a Nejlepší Odrůda.

Blueberry vytvořil šlechtitel, který si říká "Willy Wonka of pot" (v překladu Trávový Willy Wonka). Tato odrůda vznikla na západním pobřeží během 70. let minulého století. K vytvoření této odrůdy využil původních a hybridních odrůd z Thajska a Afghánistánu a jeho cílem byla exploze chutí.

Naši šlechtitelé v RQS chtěli tuto genetiku vylepšit a proto se rozhodli ji zkřížit s něčím, co má podobné účinky. Účinky odrůdy Blueberry jsou již intenzivní a pouze účinky odrůdy Northern Light by je mohly vylepšit.

Northern Light je světoznámá klasika. Tato čistá indika si získala srdce mnoha huličů po celém světě. Je známá pro své baňaté palice plné pryskyřice, které po vykouření způsobí dlouhotrvající tělesnou zhulenost. Přesný genetický původ této odrůdy zůstává tajemstvím, i když se ale říká, že také vznikla zkřížením afghánských a thajských odrůd.

ZHULUJÍCÍ POCHOUTKA: ÚČINKY ODRŮDY BLUE MYSTIC

Kombinace těchto dvou klasických odrůd dala vzniknout odrůdě s vysokým obsahem THC, která vás uvolní i po tom nejvypjatějším dni. Genetický profil obsahující 80% indikovou genetiku a 18% obsah THC vám zaručí blažený pocit. Chvíli po inhalaci vám začnou padat víčka očí a pocítíte vlnu relaxace, která se rozptýlí po celém vašem těle.

Blue Mystic uvolní napětí z vašich svalů a zvýší chuť k jídlu. Připravte se na obrovský "hulihlad", proto doporučujeme, abyste svou lednici zásobili předem.

Kromě fyzických účinků má Blue Mystic i zajímavé psychické účinky. Nebude to chtít moc a brzy začnete cítit jemnou euforii. Postupem času se vaše nálada ještě zlepší a poté přijde nával kreativity, který jistě ocenění umělci, hudebníci a spisovatelé.

Obecně se dá říct, že Blue Mystic je ideální odrůda pro líná odpoledne a večery strávené o samotě. Její účinky zastaví čas a vy se díky tomu budete moci zamyslet. Pokud máte houpací síť, tak ji vytáhněte, ubalte joint a užijte si pohodlí.

Její květy také produkují středně vysoké množství CBD a díky tomu můžete využít potenciál "synergického účinku".

Blue Mystic

Blue Mystic

Blue Mystic Feminized

Genetic background Blueberry x Northern Light
Yield indoor 375 - 425 g/m2
Height indoor 60 - 100 cm
Flowering time 8 - 9 weeks
THC strength THC: 18% (aprox.) / CBD: Medium
Blend 20% Sativa, 80% Indica
Yield outdoor 400 - 450 g/per plant (dried)
Height outdoor 180 - 220 cm
Harvest time October
Effect Stoned

Buy Blue Mystic

VÝBĚR LESNÍCH PLODŮ: CHUŤ ODRŮDY BLUE MYSTIC

Blueberry je bez debat jeden z nejchutnějších kultivarů na trhu. Blue Mystic zdědil tuto chuť a terpenový profil - jedná se konkrétně o koktejl karyofylenu, humulenu a myrcenu.

Karyofylen je terpen, jehož chuť a vůně připomíná koření a pepř. Tato molekula má také proti-zánětlivý a analgetický potenciál.

Humulen produkuje zemité, pižmové a kořeněné chutě. Tato molekula je snadno detekovatelná v typické chuti chmele, šalvěji a zázvoru.

Myrcen nabízí chuť ovoce, země a hřebíčku. Předpokládá se, že tento terpen také zlepšuje účinky kanabinoidů jako je THC, prostřednictvím synergického účinku.

Společně tvoří tyto terpeny bohatou a ovocnou chuť. Snadno ucítíte chuť lesních borůvek a květů.

TLUSTÉ PALICE, KTERÉ RYCHLE KVETOU: PĚSTOVÁNÍ ODRŮDY BLUE MYSTIC

Blue Mystic toleruje indoorové i outdoorové prostředí a nejlépe se mu daří v mírném klimatu. Snadno vyprodukuje vysoké hlavní květy plné trichomů a špičaté listy. I když se jedná o světločivnou odrůdu, má Blue Mystic rychlou dobu kvetení. Díky této vlastnosti je vhodné pro méně trpělivé pěstitele a nebo ty z vás, kteří žijete v regionech s kratším létem.

Indoorové rostliny vynesou něco mezi 375 - 425 g/m² a vyrostou do snadno zvládnutelných výšek mezi 60-100 cm. Rostliny pěstované v outdooru mohou vyprodukovat až 450 g/rostlinu a vyrůst do výšky 180-220 cm. Doba kvetení je kolem 8-9 týdnů a outdoorové rostliny budou připraveny ke sklizni v průběhu října.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.