Ekologické pěstování konopí. Připravte si půdu na vaší zahradě pro venkovní sezónu

Dny se začínají prodlužovat. Na severu už není známky po zimě a na jihu se už začíná jemně oteplovat. Ve vzduchu je hmatatelné nadšení. Jaro přichází a s ním i každoroční pěstování venkovního konopí.

Zdravá zemina je vaše hlavní starost pro přicházející konopnou sezónu. Správně připravená organická půda podporuje expansivní růst kořenů a svěží a energickou vegetaci rostlin, které jsou odolnější vůči škůdcům a nemocem. Konečné výnosy pěstování v organické zahradě jsou vždycky více než uspokojivé. Konečný produkt je více aromatický, chutnější a těžší se spoustou vytoužené pryskyřice.

Můžete vypěstovat daleko víc, větších a lepších palic na zdravých a nemocem odolných rostlinách pokud nebudete obdělávat vaši půdu. Neobdělávaná půda potřebuje méně hnojiva, je méně vhodná pro růst plevelu a zvyšuje pronikání a zadržování vody. Tajemstvím k větším výnosům, více komplexním rostlinám a lépe chutnajícím palicím je v neobdělávání půdy. Kdo by nechtěl dělat méně pro lepší kvalitu.

MOCNÝ MULČ

Mulč je rozklad, který přináší život. Nasekané listy, odštěpky dřeva (neopracované a nejlépe tvrdé dřevo) seno a sláma, zelené hnojivo nebo velice dobře udržovaný kompost. To vše dělá velice dobrý mulč. Mulč také zkrášluje vaši zahradu. Upravený mulč vypadá daleko lépe než holá hlína. Krása se také počítá!

Kompost nebo mulč. Je to vážně jedno. Suché mulče jako seno či sláma jsou trochu těžké na zpracování. Pokud jsou lehce zkompostovány, voní po humusu a mají tmavou barvu tak jsou jako mulč ideální. Poskytnou velkou dávku výživy a nebudou přitahovat slimáky ani šneky, protože seno ani slámu v pokročilém stádu rozkladu nejedí. Kompost a materiály v rozkladu jsou na povrchu suché, ale uvnitř jsou nadýchané a provzdušněné. Zanechávají tak půdu vlhkou a drobivou za každých podmínek.

Na vaší organické zahradě zůstane od minulého roku vrstva mulče, která se přes zimu rozbije a rozloží a na jaře budete mít zeminu plnou živin a mikroorganismů. Tyto mikroskopické superhvězdy dělají vaši půdu živým a fungujícím organismem, který živí a chrání vaše rostliny, neboť jsou součástí tohoto potravního řetězce.

Mulch

With an organic garden the mulched layer from last autumn has noticeably broken down over winter and the soil is rich with nutrients and soil micro-organisms. Those microscopic superstars that make your soil a living functioning organism that feeds and protects your plants as part of the soil food web.

Několik studií prokázalo, že mulčování neobdělané půdy je prospěšné pro zdravý zahradní ekosystém v několika bodech:

 • Šetří peníze: méně vkladů, ušetřený čas za obdělávání půdy, větší šance přežití rostlin, větší výnosy. To vše znamená, že vám v kapse zůstane víc peněz.
 • Zlepšuje koloběh vody v půdě
 • Zmenšuje půdní erozi
 • Napomáhá k udržování optimální teploty v půdě
 • Zmenšuje potřebu používání pesticidů
 • Zmenšuje výskyt plevele a nemocí
 • Zvyšuje zastoupení živin v půdě
 • Zmenšuje nárůst solí
 • Zvyšuje šance rostliny na přežití a vybudování silnějších kořenů
 • Zvyšuje energii růstu rostlin v prvotním růstu
 • Snižuje výskyt škůdců
 • Minimalizuje znečištění roznášené vodou
NĚKTERÉ JARNÍ SCÉNÁŘE
 • A Jste zkušení v pěstování organického konopí bez obdělávání půdy a už máte zdravou půdní biosféru. Minulý rok vše rostliny rostly více než dobře, výnosy byly skvělé a nepotřebovali jste žádné hnojivo. Vaše zimní zakrytí půdy zbytkem rostliny dělá zázraky. Je na čase obléci vaši půdu do 150mm vrstvy hnědého mulče. Samozřejmě, že plánujete udělat to samé i na podzim, kdy dny jsou ještě alespoň dvanáct hodin dlouhé a stále je ještě teplo, které můžete využít.

  Na jaře rozhrňte mulč a udělejte rozumně velkou díru. Zasaďte vaše semínko a zahrabte jej. Dávejte pozor abyste nenahrnuli moc zeminy k mladým stonkům. Můžete totiž způsobit hnilobu stonku a zabít tak vaši rostlinu. Také nezapomeňte pravidelně zalévat. Udržujte váš mulč tenký v okolí vaši rostliny a tlustý všude jinde. Kus 40mm trubky na elektrické vedení nebo rozřízlá petka fungují jako skvělé chrániče stonku. Nahrňte mulč k ochraně beze strachu o váš stonek. Pomáhají také zastavit myši, rejsky a další obratlovce, kteří si chtějí pochutnat na vaší rostlině.

 • B Máte vyvýšené velké zahradní truhlíky, ale půda v nich není moc zdravá a před začátkem sezóny potřebuje trochu regenerace. Tohle znamená, že jste minulý rok mohli mít nějaký problém se škůdci či nemocí a nebo jste museli použít hnojivo. Vaše půda potřebuje posílit počet mikroorganismů. Zakryjte celou vaši zahradu v 25mm vrstvě krásně vonícího starého kompostu. Alternativně můžete zalévat celou vaši zahradu čajem z provzdušněného aktivovaného kompostu a poté zakrýt mulčem jako obvykle. To znamená 150mm tlustá vrstva hnědého mulče či odštěpků dřeva. Počkejte týden a můžete vysévat. Udělejte to samé na podzim a příští rok a vaše zahrada bude brzy zdravá a nebudete ji muset obdělávat.

 • C Nemáte velké zahradní truhlíky, ale chcete také pěstovat konopí bez nutnosti obdělávání půdy. Je zde několik způsobů jak vytvořit velké zahradní truhlíky, které budou připraveny již pro tuto sezónu. Některé z nich mohou být základem pro vaše každoroční pěstování konopí. Abychom jich pár vyjmenovali mohou to být Truhlíky typu Lasagna, ponořené truhlíky pro horké klima, hugelkultur neboli udělejte si své vlastní konopí či super-soil. Která metoda vám přijde nejvíce sympatická a rozhodnete se jí provést, nezapomeňte přidat 150mm mulče abyste začali vaši cestu za neobdělávanou půdou.

PĚSTOVÁNÍ INDOOR

Jarní úklid je velice dobrý nápad. Věci, které můžou poškodit vaše konopí jsou i velice malé. Jako například různé spory, semínko, vajíčko či jiní mikroskopičtí živočichové se mohou schovávat kdekoliv. Radši věnujte půlku dne úklidu, než aby se vám objevila nějaká záhadná nákaza a zničila celou vaši pěstírnu. Čas nasadit si ochranné rukavice a masku a můžete se pustit do práce.

Vypláchněte vaše potrubí, umyjte květináče. Rozeberte rezervoáry a pumpy, umýt a vyčistit. Umyjte stěny, rozeberte větráky a otřete čepele a rám. Buďte velice pečliví. Není nic lepšího než mít úžasně čistou pěstírnu. Vypláchněte či nahraďte kapátka a ostřikovače. Možná bude i třeba vyměnit stínidla a trubky. Vysajte prach u lamp. Magnetické pole totiž přitahuje prach. Nikdy nemůžete být dostatečně opatrní když se snažíte vysterilizovat indoor pěstírnu. Stačí se zeptat kohokoli kdo se snažil zbavit se kořenových mšic či řas.

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.