Jde o jednu z těch věcí, které nám říkali, když jsme vyrůstali: důsledkem užívání marihuany je užívání tvrdých drog. Potáhněte si z marihuanové cigarety a nebude to trvat dlouho a budete šňupat a píchat si skutečně nebezpečné látky. Tato myšlenka, vycházející z chybné logiky a starého výzkumu, nezmizela. Protidrogové agentury stále užívají tento mýtus jako otřepanou frázi v jejich snaze kriminalizovat užívání marihuany. 

Vyplatí se celé věci porozumět, abyste mohli reagovat na lživá tvrzení o marihuaně a tak si mohli konopí užít bez zbytečných obav a stresu, zda vás nebo ostatní vystavuje užívání marihuany nebezpečí skutečným problémům s drogami.


cannabis is not a gatewaydrug
Výzkum použitý k potvrzení toho, že marihuana vede k užívání tvrdých drog

Oblíbeným tvrzením ve vědeckých komunitách je, že "korelace neimplikuje příčinu". Pouhá existence dvou věcí neznamená, že jedna způsobuje druhou. 

Velká část výzkumu, který potvrzuje, že marihuana vede k užívání tvrdších drog, využívá velmi zjednodušené statistiky o uživatelích drog a interpretuje je tak, jak chce - což není moc vědecký způsob. 

Vládní a protidrogové agentury přijali tuto hypotézu na základě dat z roku 1991, kdy průzkumy ukázaly, že 17% lidí, kteří kouřili marihuanu, také užívalo kokain. Výzkum rovněž prokázal, že pouze 0,2% uživatelů kokainu nikdy neužívalo marihuanu. Protikonopné hlídky se tak rozhodly zaměřit se na tyto údaje a tvrdí, že u uživatelů marihuany je 85x vyšší pravděpodobnost přechodu na kokain, v porovnání s těmi, kteří konopí nikdy nekouřili.

Tato data ukazují, že většina uživatelů kokainu měla zkušenost s užíváním marihuany. To, co výzkum neprokázal je, že pokud se někomu zážitek v důsledku užití konopí líbí, tato osoba vyzkouší kokain nebo jinou tvrdší drogu.

 alcohol is a gateway drug


Trhliny v teorii o přechodu k tvrdším drogám

Marihuanu užívá řada lidí. Faktem je, že někdo, kdo bude chtít užívat kokain, má zcela jistě zkušenost s marihuanou. Jednoduše není reálné, aby někdo užívající vážné a nebezpečné drogy prošel životem, aniž by někdy nevyzkoušel marihuanu.

Odvrácenou stranou 17% statistiky je skutečnost, že 83% uživatelů marihuany bílý prášek nikdy neužívalo. Ve většině případů lidé skončí u marihuany a nepřejdou mýtickou bránou vedoucí k užívání tvrdších drog.

Další jednoznačnou chybou této teorie je nedostatečné spojení mezi užíváním marihuany a užíváním kokainu, heroinu a ostatních drog. V posledních desetiletích se užívání marihuany neustále zvyšuje, zatímco kokain a další drogy se stávají méně populárními. Pokud by měli lidé po zkušenosti s užíváním konopí náchylnost k přechodu na jiné drogy, potom by se míra užívání kokainu a ostatních drog neskutečně zvýšila.

Svoji roli hraje také neporozumění závislosti. Gamblerství je návykové, takže lidé, kteří začínají s lotem, mohou přejít k vysoce rizikovému hraní. Marihuana nemá návykové vlastnosti ani chemické reakce kokainu a sklon vzniku závislosti se s ní jednoduše nepojí.

Buy Autoflowering Cannabis SeedsBuy Feminized Cannabis SeedsBuy Medical Cannabis Seeds

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.