Black Friday Hangover —Slevy ještě nekončí! Ušetřete Teď

By Luke Sumpter

Amsterdam je mezinárodní konopný hotspot. Toto nizozemské město je proslavené svými coffeeshopy, které prodávají konopí, red-light districtem, různými bary a bizarními muzei. Uvolněné zákony tohoto města lákají miliony turistů z celého světa. Ve městě naleznete desítky coffeeshopů, ze kterých si můžete vybrat. Některé jsou velmi aktivní a plné lidí a zábavy, zatímco jiné jsou tiché a klidné. Každý podnik má svou unikátnost a každý hulič si najde to, co mu bude nejvíce vyhovovat.

Abychom vám ušetřili čas v hledání vašeho oblíbeného místa, vytvořili jsme pro vás seznam 10 nejlepších amsterdamských coffeeshopů, které byste určitě měli v příštím roce navštívit.

1. BOEREJONGENS

Boerejongens se představují jako nejlepší coffeeshop v Amsterdamu a dost možná mají pravdu. Mají několik podniků po celém městě, včetně Boerejongens West, Center, BIJ a Coffeeshop Sloterdijk. Kdokoli, kdo navštíví tento řetězec coffeeshopů, tak hlásí stejnou věc: opravdová kvalita. Každý podnik je čistý a vybavený stylovým dřevěným interiérem a retro osvětlením.

Jejich zaměstnanci jsou proškolení, znalí a přívětiví. A co víc, jejich krásné uniformy přidávají na sofistikovanosti tohoto místa. Pohodlnost a prostředí mohou zaručit skvělé zážitky, či je naopak pěkně zkazit a v Boerejongens se snaží zaručit, aby vaše zážitky byly vždy příjemné. Jejich řetězec vyhrál řadu ocenění, včetně Captain Hooter Best Coffeeshop Award a Zamnesia Best Coffeeshop Award.

Boerejongens mají vysoce kvalitní menu a všechny své odrůdy dostávají od legendárních šlechtitelů z Amsterdam Genetics. Můžete si vybrat z indikových odrůd, jako je například Tangerine G13 či Green Magic G13 či ze sativ, mezi které patří Blueberry Haze či Amnesia Haze.

Boerejongens

2. DAMPKRING (COFFEESHOP AMSTERDAM)

Dampkring je dalším high-end coffeeshopem. Je 18 minut pěšky od Centraal Station a tudíž si můžete po cestě prohlédnout i část města. Dampkring se liší od řady coffeeshopů, které uvidíte v ulicích Amsterdamu. Mnoho z těchto podniků je temných, plných lidí a některé jsou dokonce i nepříjemné. Dampkring se snaží zbavit se tohoto stereotypu. Tento coffeeshop je prostorný, čistý a světlý. Interiér je inspirován arabskými, bohémskými a buddhistickými zdroji a snaží se tak vytvořit klidný a relaxační pocit. Navíc jsou místní zaměstnanci velice přátelští a nápomocní.

I zkušení huliči budou ohromeni místní nabídkou. V menu naleznete dlouhý seznam odrůd, například Cheese, Sour OG, AK-46, Bubba Kush či Gorilla Glue #4. V menu naleznete i popis chuti, vůně a účinků každé odrůdy, takže víte, co přesně kupujete.

Dampkring

3. OLD AMSTERDAM

Coffeeshop Old Amsterdam naleznete v klidné části města. Jedná se o skvělý podnik, ve kterém si odpočinete po dlouhém dni plném prohlížení památek a muzeí. Jakmile otevřete dveře, tak ucítíte přátelskou a klidnou náladu tohoto místa. Majitelé se co nejvíce snažili vytvořit příjemnou atmosféru. Naleznete zde cihlové zdi, obrovské obrazy a katedrálové kresby, které opticky zvětšují toto místo.

Old Amsterdam vám nabídne obsáhlé menu. Naleznete v něm velice silné odrůdy jako je White Widow, Mango Haze, Blue Cheese, Amnesia či Hawaii Haze. Pokud preferujete hašiš, tak budete jistě rádi, že v nabídce naleznete Nepal Cream, Golden Kashmir a Super Polm. Pokud nemáte náladu na balení jointu, můžete si vždy koupit tři jointy za 12€.

Old Amsterdam

4. GREEN HOUSE CENTRUM

The Green House Seed Company založila Green House Centrum. Jedná se o jednu z nejúspěšnějších konopných firem na světě a mají mnoho projektů. Produkovali například dokumentární seriál Strain Hunters a vyšlechtili mnoho hybridů z původních odrůd, které nalezli po celém světě. Jejich prémiová genetika vyhrála mnoho ocenění, včetně několika prvních míst na High Times Cannabis Cup.

Green House Centrum  je jedním ze čtyř Green House coffeeshopů a můžete jej nalézt u kanálu v red-light districtu. Interiér je teplý a příjemný. Naleznete zde tlumené světlo, pohodlné posezení a šílené obrazy na zdech. Můžete zde potkat mnoho celebrit jako je například Snoop Dogg!

V menu naleznete opravdu všechno. Vyberte si z genetiky Haze jako je například Super Silver Haze, Panama Haze či Hawaiian Snow. Naleznete v něm i Green House exkluzivní odrůdy včetně Jack Herer či GH Cheese.

Green House Centrum

5. AMNESIA

Amnesia si jistě zasloužila svůj název. Vaše krátkodobá paměť bude značně ovlivněna již po několika minutách po vstoupení do tohoto coffeeshopu. Ceny v Amnesia jsou relativně vysoké v porovnání s jinými coffeeshopy, ale má to svůj důvod. Jejich palice jsou kompaktní, perfektně zastřižené a plné trichomů. Tento podnik naleznete u nádherného kanálu Prinsengracht a také vám zde nabídnou obsáhlý výběr vaporizérů a bongů, které si můžete zapůjčit. Pokud budete mít náladu, tak si zde můžete zahrát i deskové hry!

Interiér je velice uvolněný. Temný nábytek, fialová výzdoba a tlumené osvětlení je velice příjemné. Menu je také příjemné. Naleznete v něm odrůdy jako je Killa Kush, LSD, či Cookies Kush. Pokud máte náladu na lehčí trip, tak vyzkoušejte jejich cenami ověnčený koláček Amnesia Time Bomb.

Amnesia

6. 1E HULP

1e Hulp přináší flákání na jinou úroveň. Interiér je inspirovaný východní Asií a je plný červené barvy a dřevěné dekorace. Sezení a stoly jsou blízko země a tlumená světla dodávají ideální osvětlení. Celkově je tento coffeeshop krásným místem, kde si vychutnáte skvělého jointa. Při vaší návštěvě Amsterdamu byste toto místo neměli minout.

Zkušení huliči, kteří se snaží překonat svou toleranci, nebudou mít problém. V nabídce naleznete velice silné měsíční kameny (moonrocks) a horkou čokoládu se 70mg THC. Pokud máte náladu na cerebrální zážitky, tak vyzkoušejte jejich odrůdy WIFI OG či Lindsay OG. Pokud si chcete spíše odpočinout, tak vyzkoušejte Pink Sunset či White Widow.

1e Hulp

7. TWEEDE KAMER

Tweede Kamer je vyhlášený coffeeshop, který se objevil i v letošních Zamnesia Coffeeshop Awards. Nachází se v centru Amsterdamu a své služby nabízí místním i turistům již od roku 1985. Tento podnik byl prvním podnikem ve městě, který začal vážit a balit své produkty a díky tomu si mohli zákazníci prohlédnout jejich produkty zblízka. Zkrátka se tu tvořila historie.

Tweede Kamer se může pochlubit pohodlným a klasickým interiérem. Dřevem lemované stoly a bar společně s retro světly mu dodávají charakter. Menu je obsáhlé a určitě v něm naleznete to, co vám bude chutnat. Můžete si vybrat ze sativ, jako je Blackberry Glue Haze či Amnesia a nebo z indik, jako je Girl Scout Choco nebo Choco Skunk.

Tweede Kamer

8. BARNEY’S COFFEESHOP

Barney’s Coffeeshop byl založen legendární seed bankou Barney's Farm. Tento tým pěstitelů přivedl na svět odrůdy, jako jsou Cookies Kush, Liberty Haze či Amnesia Haze. Vlastní také několik dalších podniků po celém městě včetně Barney’s Coffeeshop na Haarlemmerstraat. Tento coffeeshop je umístěn v 500 let staré budově a vyhrál řadu High Times Cup ocenění pro své úžasné hulení a skvělou obsluhu.

Barney’s Coffeeshop má pěkný vibe, který kombinuje klidný pocit s futuristickým. Jedná se o živý podnik, kde si můžete vychutnat pár jointů s partou přátel. V jejich obsáhlém menu naleznete odrůdy jako je Blue Cheese, Laughing Buddha či Liberty Haze.

Barney’s Coffeeshop

9. KADINSKY

Coffeeshop Kadinsky vám poskytne místo, kde se můžete hezky zrelaxovat. Je to skvělý podnik, pokud si potřebujete odpočinout od shonu a hluku města. I když se jedná o místní atrakci, uvnitř naleznete temně zelené doplňky a tlumené světlo, díky čemuž se budete moci hezky uvolnit a zapomenout na stres. Bar je středobodem místnosti a velká okna jsou ideální ke sledování lidí na ulici.

Toto místo rozhodně stojí za návštěvu a když už zde budete, tak vyzkoušejte trochu Temple Ball Hashe, Mango Haze či AK-47.

Kadinsky

10. 420 CAFE

420 Cafe je jeden z nejlépe umístěných coffeeshopů v Amsterdamu. Je pouze kousek od Centraal Station a je první zastávkou pro mnoho huličů. Přátelská obsluha vás hezky přivítá a dřevěný interiér vám dá pocit toho, že se nacházíte někde v "hospodě". Jedná se o skvělé místo, kde se můžete krásně vypéct a hodit se do klidu. Obvykle zde hraje nějaká rocková muzika a také zde pouštějí mnoho přírodovědných dokumentů.

Menu vás jistě nezklame. Vyzkoušejte White Widow, 420 Haze či Blueberry. 420 Cafe také nabízí hašiš a již předbalené jointy.

420 Cafe

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.