SKUNK XL: PŮVOD A GENETICKÁ HISTORIE

Skunk je ikonická konopná odrůda a legenda říká, že k jejímu vyšlechtění došlo někdy na počátku 70. let minulého století v Kalifornii a za její vyšlechtění je zodpovědný pěstitel Sam the Skunkman. Sam byl členem skupiny vášnivých šlechtitelů, kteří si říkali Sacred Seeds, i když podle legend byl v době výtvoru odrůdy Skunk Sam pouhým nováčkem a měl jen málo zkušeností s pěstováním.

Geneticky si Skunk bere to nejlepší z několika odrůd z celého světa, a to hlavně ze dvou původních sativ - Acapulco Gold a Colombian Gold. Dále zdědil hodně vlastností po jedné indice z Afghánistánu. V 80. letech minulého století se stabilní Skunk dostal do Evropy. Chvíli po svém debutu v Nizozemí se Sam pustil do prodeje semínek pod jménem "Šlechtitelův výběr". Neville Schoenmakers později založil The Seed Bank of Holland, což byla první konopná semenná banka a nakoupil zbylá semínka Skunku.

Netrvalo dlouho a první semínka Skunku se objevila na holandské konopné scéně. Šlechtitelé totiž vytvořili mnoho nových odrůd, které byly založeny na původní genetice Skunku. Termín "Skunk" se poté stal oblíbeným mezi konopnými nadšenci k popisování old-schoolového kvalitního konopí - něco jako "za starých dobrých časů". I dnes se tento termín používá k popsání extrémně kvalitního a silného konopí.

Skunk XL

Skunk XL
Skunk 1 x Afghan
600 - 650 gr/m2
60 - 100 cm
7 - 8 týdnů
THC: 17%
Sativa 50% Indica 50%
625 - 675 gr/plant
160 - 200 cm
říjen
Omámení + high

Koupit Skunk XL

Skunk se stal skvělou odrůdou ke šlechtění díky své spolehlivosti a homogenitě. Šlechtitelé moderního konopí často obohacují nové hybridy o Skunkovou genetiku, aby zaručili robustní finální produkt. Jelikož je Skunk základem mnohých dnešních odrůd, tak se jedná o jednu z nejvlivnějších odrůd všech dob.

I když existuje mnoho fenotypů Skunku, některé z nich získaly slávu sami o sobě (mluvíme například o odrůdě Exodus Cheese), dnes na trhu naleznete hlavně dvě variety odrůdy Skunk, a to sice Sweet Skunk a Roadkill Skunk. Sweet Skunk pochází z původní odrůdy od Sama a jedná se o sativa-dominantního hybrida. Roadkill Skunk vyšlechtil Neville Schoenmakers a je spíše indikovější. Pokud došlo k vyšlechtění hybrida z původní Skunkové genetiky, tak nejspíše bude obsahovat genetiku z jedné a nebo z obou těchto odrůd.

SKUNK: OCENĚNÍ

Není žádným překvapením, že od svého uvedení na trh vyhrál Skunk řadu ocenění. Tato odrůda vyhrála 1. místo v High Times Cannabis Cup v roce 1988 v kategorii Nejlepší Konopí. I přesto, že je tato odrůda na trhu již téměř 40 let, Skunk se stále umísťuje na vysokých příčkách v různých soutěžích po celém světě, jako je například 13. ročník AMEC Cup (Asociación Madrileňa de Estudios sobre el Cannabis) v roce 2009, kde se stala celkovým vítězem v kategorii "Nejlepší Odrůda" a kde také vyhrála první místo v kategoriích vzhled a chuť.

SKUNK XL: PĚSTITELSKÉ VLASTNOSTI

Skvělé vlastnosti odrůdy Skunk XL od RQS a hlavně jeho spolehlivost a stabilita dělají z pěstování této odrůdy procházku růžovým sadem. Díky své afghánské genetice si rostliny odrůdy Skunk vyvinou temně zelené listy, silné větve a robustní hlavní stonek. Při pěstování v indooru se rostlina vytáhne do výšky 60 - 100 cm - ideální velikost do většiny pěstíren a stanů. Venku může vyrůst do výšky 160 - 200cm. I přes její sativovou genetiku se rostliny Skunku nevytahují v průběhu kvetení a celkově se jedná o jednoduché rostliny, které se snadno přizpůsobí většině prostředí. Můžete ji snadno pěstovat v půdě i hydru a použít pěstitelské techniky jako je SOG či ScrOG.

Skunk XL má dobrou přirozenou odolnost proti plísním, kterou nejspíše získal díky vysokému poměru květů k listům, díky kterým má dobrý přístup ke vzduchu. Navíc se snadno zastřihává při sklizni. V indooru se v dobrých podmínkách můžete těšit na sklizeň dosahující 600 - 650g/m². Pokud se rozhodnete Skunk XL pěstovat venku, tak vězte, že preferuje teplé a sluneční prostředí. Pokud jí takové prostředí dopřejete, tak se můžete těšit až na 675 g/rostlinu. Pokud se rozhodnete ji pěstovat v chladnějším klimatu, které panuje například ve Velké Británii či Nizozemí, pak ji pro nejlepší výsledky vysaďte ve skleníku.

Její doba kvetení je krátká a od sklizně vás tak bude dělit 7-8 týdnů. Doporučujeme dobu kvetení protáhnout o nějaký ten týden, aby došlo k maximalizaci její chuti a účinků. Celkově platí, že Skunk XL je snadná a nekomplikovaná odrůda, díky čemuž je vhodná pro začátečníky.

SKUNK XL: ÚČINKY

Při kouření této odrůdy pocítíte skvěle vyvážené účinky, a to díky její genetice. Jako dobrá indika vám poskytne silnou tělesnou zhulenost, která je extrémně uklidňující, ale není tak silná, aby vás "uzemnila" na gauči. Díky její sativové stránce se můžete těšit na povznášející a euforické účinky a díky tomu jsou její účinky spíše energetické a nikoliv narkotické jako u jiných vyvážených hybridů. Kombinovaná síla indiky a sativy dělají z odrůdy Skunk XL skvělou odrůdu pro všechny příležitosti. Užijete si ji sami při odpoledním chillování a nebo venku s přáteli.

Skunk XL se také hodí pro lékařské uživatele, kteří chtějí pocítit fyzické i cerebrální účinky, které nejsou nesnesitelně silné.

SKUNK XL: AROMA A CHUŤ

Původní odrůda Skunk měla zatuchlé aroma, díky kterému si vysloužila své jméno. Moderní Skunky mají velice intenzivní aroma, které lze nejlépe popsat jako kombinace sladkého a smradlavého se zemitými a jemnými citrusovými tóny. I když její jméno naznačuje něco jiného, její vůně není nesnesitelná a mnoho konopných znalců ji přímo miluje. Při jejím pěstování je vhodné investovat do dobrého vzduchového filtru. Její chuť je velice podobná jejímu aroma. Při kouření pocítíte sladkou a ovocnou chuť se zemitými tóny. Jedná se o delikátní pokouření, kterého se jen tak nebudete chtít vzdát!

SKUNK XL: LEGENDÁRNÍ KONOPNÁ KLASIKA ŽIJE DÁL!

I když byla tato odrůda uvedena na trh již před více než třiceti lety, zvládla za tu dobu ovlivnit konopnou kulturu a pěstování konopí jako žádná jiná. Co je na tom úžasné je fakt, že i když má svá zlatá léta za sebou, tak se stále i v dnešní době jedná o velice oblíbenou odrůdu. Jediné rozumné vysvětlení je jednoduché: klasiky zkrátka nevycházejí z módy!

Podívejte se na konopná semínka naší Skunkové odrůdy Skunk XL!

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.