By Adam Parsons

Super Skunk, Který Je Potomkem Odrůdy Skunk #1

Šlechtitelé v Royal Queen Seeds vytvořili odrůdu Skunk XL zkřížením legendární odrůdy Skunk s předky z její vlastní rodové linie. Je potomkem odrůd Skunk #1 a Afghan a 50% její genetiky je ze sativy a dalších 50% z indiky.

Legendární odrůda Skunk byla poprvé vyšlechtěna šlechtitelem Samem Skunkmanem v průběhu 70. let minulého století. Tento šlechtitel používal směs původních genetik z celého světa. Mezi tyto odrůdy patřila například odrůda Acapulco Gold, Colombian Gold či Afghan. V průběhu 80. let se Sam vydal do Evropy, kde navštívil Nizozemsko. S sebou si vzal svá semínka a podařilo se mu prodat některé své odrůdy velkým jménům ve šlechtitelském průmyslu, jako byl například Nevil Schoenmakers.

Netrvalo dlouho a tito ambiciózní šlechtitelé použili tuto novou genetiku jako základ pro mnoho hybridů, kteří se brzy proslavili a díky kterým se slovíčko "Skunk" dostalo do konopného slovníku. Šlechtitelé se brzy zamilovali do spolehlivosti a homogenity originálních odrůd. Důkazem je i fakt, že mnoho moderních šlechtitelů používá tuto odrůdu k obohacení hybridů různých odrůd, díky čemuž dojde k zaručení robustního finálního produktu.

Skunk XL

Skunk XL
23_genetic background_1 Skunk 1 x Afghan
33_Yield indoors_1 600 - 650 gr/m2
31_plant height outdoor_1 60 - 100 cm
25_flowering time_1 8 - 9 týdnů
29_THC_1 THC: 17%
28_Type Blend_1 Sativa 50% Indica 50%
34_yield outdoor_1 625 - 675 gr/plant
32_plant height outdoors_1 160 - 200 cm
27_harvest period_1 říjen
22_Effect_1 Čisté, Vyklidněné, Vyvážené

Koupit Skunk XL

I když existuje mnoho Skunkových fenotypů, z nichž některé tyto odrůdy se proslavily (například Exodus Cheese), na dnešním trhu naleznete převážně odrůdy Sweet Skunk a Roadkill Skunk.

Sweet Skunk je potomkem odrůdy Sama Skunkmana a je tak sativa dominantním hybridem. Roadkill Skunk byl vyšlechtěn Nevilem Schoenmakersem a tato odrůda je spíše indiková. Pokud se setkáte s hybridem, který je vyšlechtěn z původní Skunkové genetiky, tak do jisté míry bude jistě obsahovat genetiku z jedné a nebo obou těchto Skunkových odrůd.

Skunk: ocenění

Není žádným překvapením, že od svého uvedení na trh vyhrál Skunk řadu ocenění. Tato odrůda vyhrála 1. místo v High Times Cannabis Cup v roce 1988 v kategorii Nejlepší Konopí. I přesto, že je tato odrůda na trhu již téměř 40 let, Skunk se stále umísťuje na vysokých příčkách v různých soutěžích po celém světě, jako je například 13. ročník AMEC Cup (Asociación Madrileňa de Estudios sobre el Cannabis) v roce 2009, kde se stala celkovým vítězem v kategorii "Nejlepší Odrůda" a kde také vyhrála první místo v kategoriích vzhled a chuť.

Skunk XL: pěstitelské vlastnosti

Skvělé vlastnosti odrůdy Skunk XL od RQS a hlavně jeho spolehlivost a stabilita dělají z pěstování této odrůdy procházku růžovým sadem. Díky své afghánské genetice si rostliny odrůdy Skunk vyvinou temně zelené listy, silné větve a robustní hlavní stonek. Při pěstování v indooru se rostlina vytáhne do výšky 60 - 100 cm - ideální velikost do většiny pěstíren a stanů. Venku může vyrůst do výšky 160 - 200cm. I přes její sativovou genetiku se rostliny Skunku nevytahují v průběhu kvetení a celkově se jedná o jednoduché rostliny, které se snadno přizpůsobí většině prostředí. Můžete ji snadno pěstovat v půdě i hydru a použít pěstitelské techniky jako je SOG či ScrOG.

Skunk XL má dobrou přirozenou odolnost proti plísním, kterou nejspíše získal díky vysokému poměru květů k listům, díky kterým má dobrý přístup ke vzduchu. Navíc se snadno zastřihává při sklizni. V indooru se v dobrých podmínkách můžete těšit na sklizeň dosahující 600 - 650g/m². Pokud se rozhodnete Skunk XL pěstovat venku, tak vězte, že preferuje teplé a sluneční prostředí. Pokud jí takové prostředí dopřejete, tak se můžete těšit až na 675 g/rostlinu. Pokud se rozhodnete ji pěstovat v chladnějším klimatu, které panuje například ve Velké Británii či Nizozemí, pak ji pro nejlepší výsledky vysaďte ve skleníku.

Její doba kvetení je krátká a od sklizně vás tak bude dělit 7-8 týdnů. Doporučujeme dobu kvetení protáhnout o nějaký ten týden, aby došlo k maximalizaci její chuti a účinků. Celkově platí, že Skunk XL je snadná a nekomplikovaná odrůda, díky čemuž je vhodná pro začátečníky.

Skunk XL: účinky

Při kouření této odrůdy pocítíte skvěle vyvážené účinky, a to díky její genetice. Jako dobrá indika vám poskytne silnou tělesnou zhulenost, která je extrémně uklidňující, ale není tak silná, aby vás "uzemnila" na gauči. Díky její sativové stránce se můžete těšit na povznášející a euforické účinky a díky tomu jsou její účinky spíše energetické a nikoliv narkotické jako u jiných vyvážených hybridů. Kombinovaná síla indiky a sativy dělají z odrůdy Skunk XL skvělou odrůdu pro všechny příležitosti. Užijete si ji sami při odpoledním chillování a nebo venku s přáteli.

Skunk XL se také hodí pro lékařské uživatele, kteří chtějí pocítit fyzické i cerebrální účinky, které nejsou nesnesitelně silné.

Skunk XL: aroma a chuť

Původní odrůda Skunk měla zatuchlé aroma, díky kterému si vysloužila své jméno. Moderní Skunky mají velice intenzivní aroma, které lze nejlépe popsat jako kombinace sladkého a smradlavého se zemitými a jemnými citrusovými tóny. I když její jméno naznačuje něco jiného, její vůně není nesnesitelná a mnoho konopných znalců ji přímo miluje. Při jejím pěstování je vhodné investovat do dobrého vzduchového filtru. Její chuť je velice podobná jejímu aroma. Při kouření pocítíte sladkou a ovocnou chuť se zemitými tóny. Jedná se o delikátní pokouření, kterého se jen tak nebudete chtít vzdát!

Skunk XL: legendární konopná klasika žije dál!

I když byla tato odrůda uvedena na trh již před více než třiceti lety, zvládla za tu dobu ovlivnit konopnou kulturu a pěstování konopí jako žádná jiná. Co je na tom úžasné je fakt, že i když má svá zlatá léta za sebou, tak se stále i v dnešní době jedná o velice oblíbenou odrůdu. Jediné rozumné vysvětlení je jednoduché: klasiky zkrátka nevycházejí z módy!

Podívejte se na konopná semínka naší Skunkové odrůdy Skunk XL!

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.