Zamyslete se: Léčebná marihuana pro astmatiky?

Váš inhalátor vám poskytne pouze minimální, dočasnou úlevu a vy jste značně omezeni ve svých aktivitách - vše musíte astmatu přizpůsobovat. Možná, že jste připraveni vyzkoušet nový přístup ke zlepšení vašeho stavu. Léčebné konopí vám může poskytnout úlevu, kterou hledáte. 

Myšlenka na kouření vám může značně zkrátit dech, nicméně studie prokázaly, že kouření nebo odpařování léčebného konopí může ve skutečnosti snížit nepříjemné příznaky astmatu, a dokonce při nástupu astmatického záchvatu přináší tolik potřebnou úlevu. 

Historie léčebného konopí při astmatu

Ačkoliv se to může zdát jako relativně nový koncept, lidé léčebnou marihuanu na léčbu astmatu užívají jíž stovky let. Má se za to, že léčebné vlastnosti konopí objevil čínský císař Shen Nung, a to již v roce 2700 před Kristem a historici zjistili, že Egypťané užívali marihuanu pro léčení takových nemocí jako je astma nebo glaukom už v roce 1213 před Kristem. Dopisy slavného spisovatele Marcela Prousta matce dokazují, že coby celoživotní astmatik, se spoléhal na použití konopí, které dokázalo zmírnit symptomy jeho častých astmatických záchvatů. Dokonce jointy označoval jako "proti astmatické cigarety". 

Cannabis Indica Anti Asthma Cigarettes
CIGARETTES OF CANNABIS INDICA. Medical Times and Gazette. Medical News; Oct 1870;"The cigarettes of Cannabis Indica, made by Gremault, of Paris, have been found most efficient in the treatment of affections of the organs of respiration and circulation, no less than in affections of the central and peripheral nervous system [..]"

Jak léčebné konopí snižuje symptomy astmatu?

Když máte astmatický záchvat, malé dýchací cesty ve vašich plicích se stáhnou, což způsobí zkrácení dechu a bolestivou tíhu na hrudi. THC v léčebném konopí se osvědčilo jako účinný bronchodilátor, což znamená, že tyto cesty uvolňuje a rozšiřuje, a tak jimi může procházet více kyslíku. Důvod, proč tomu tak je není zcela znám, nicméně se má za to, že dýchací cesty v plicích obsahují kanabinoidní receptory, které s THC reagují velmi příznivě. 

Nejen, že ty nejlepší kmeny léčebné marihuany fungují jako bronchodilátory, ale také dokážou eliminovat strach a úzkosti, které se pojí s příznaku astmatu a dokážou uklidnit vaši mysl. Zejména účinným prostředkem pro léčbu symptomů astmatu jsou kmeny s dominantní indicou. Stručně řečeno, léčebná marihuana dokáže astmatikům zcela změnit život.

Studium využití léčebné marihuany při léčbě astmatu

I když bylo provedeno několik důležitých studií ohledně léčebných výhod konopí, Dr. Donald Tashkin provedl významnou studii, publikovanou v roce 1975, která silně podporuje léčebné využití marihuany u těch, kteří trpí astmatem. Doktor Tashkin je uznávaným pulmonolog, který strávil většinu své profesní kariéry studiem účinků konopí na různá fyzická onemocnění. 

Předmětem této konkrétní studie bylo 10 mužů a žen s typickými symptomy astmatu. U pacientů byly pravidelně vyvolávány astmatické záchvaty, někdy cvičením a někdy psychologicky. Některým členům kontrolní skupiny byla podávána léčebná marihuana ve formě jointu, pilulky nebo výparů, zatímco ostatní dostávali placebo. 

Jednoduše řečeno, výsledky studie ukázaly, že ti členové skupiny, kterým bylo podáváno léčebné konopí, zažili téměř okamžitou úlevu a byli uvolněnější a klidnější. Nejen, že u nich došlo k zásadnímu zmírnění příznaků, ale léčebný účinek konopí trval déle než u typického inhalátoru. Členové kontrolní skupiny, kterým bylo podáváno placebo, žádnou takovou úlevu nezažili.

Cannabis for Asthma Patients
Jednoduše řečeno, výsledky studie ukázaly, že ti členové skupiny, kterým bylo podáváno léčebné konopí, zažili téměř okamžitou úlevu a byli uvolněnější a klidnější.

Pěstování marihuany pro léčebné užití

Jaké jsou vaše možnosti, chcete-li prozkoumat léčebné konopí jako nástroj pro léčbu astmatu? Obecně dostupný výběr léčebného konopí je drahý a pochybné kvality, ale vypěstování vaší vlastní je snazší než byste si mysleli. Semínka Royal Queen nabízí vysoce kvalitní feminizovaná semínka konopí, takže se nemusíte obávat, že byste do svých plic dodávali nezdravé chemické přísady. 

Jsme pyšní, že poskytujeme pečlivě spravovaný výběr kmenů marihuany, který se dokáže zaměřit na specifické problémy, kterým čelíte během astmatického záchvatu. Vyberte si z kmenů jako je Royal Medic nebo Dance World a zažijte jaké to je dýchat volně a snadněji. Abychom pomohli prvopěstitelům, dodáváme pěstitelské sady se semínky, klíčícími zásobníky a pokyny. 

Lékařské prohlášeníUvedené, odkazované informace na této webové stránce slouží pouze pro všeobecné vzdělávací účely a nepředstavují odbornou lékařskou či právní radu. Royal Queen Seeds neomlouvá, neobhajuje ani nepropaguje nezákonné užívání drog.

Royal Queen Seeds Cannot nenese zodpovědnost za materiál z odkazů na našich stránkách nebo na stránkách, na něž byly uvedené odkazy, které omlouvají, obhajují nebo propagují nezákonné užívání drog nebo nezákonné aktivity. Než užijete jakékoli produkty/způsoby uvedené nebo odkazované na této webové stránce, obraťte se na svého lékaře/poskytovatele zdravotní péče.

External Resources:
 1. Medical Cannabis in Asthmatic Patients - PubMed https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
 2. Bullae: Pictures, Treatment, Symptoms, and More https://www.healthline.com
 3. Pneumothorax (Collapsed Lung): Types, Symptoms, and Risks https://www.healthline.com
 4. Marijuana and Lung Health | American Lung Association https://www.lung.org
 5. Encyclopédie Larousse en ligne - bulle pulmonaire https://www.larousse.fr
 6. Pathologies - Réagir en cas d'urgence : Pneumothorax | ameli.fr | Assuré https://www.ameli.fr
 7. Catalogue en ligne OFDT Documentation https://bdoc.ofdt.fr
 8. Bulla. Diccionario médico. Clínica Universidad de Navarra. https://www.cun.es
 9. Neumotórax: Síntomas, diagnóstico y tratamiento. Clínica Universidad de Navarra https://www.cun.es
 10. Lungenzysten: einfaches Bild – viele Ursachen https://healthcare-in-europe.com
 11. Pneumothorax – Wikipedia https://de.wikipedia.org
Disclaimer:
Tento obsah je určen pouze pro vzdělávací účely. Zmíněné informace jsou vybrány z výzkumů, které jsou získány z externích zdrojů.

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.