By Luke Sumpter


Jointy, které obsahují tabák (také zvané spliffy) jsou běžné v mnohých částech světa, obzvláště v evropských zemích. Díky tabáku mohou jointy pomaleji a rovnoměrněji hořet. Mnoho kuřáků má také rádo kontrast mezi stimulujícími účinky nikotinu a uklidňujícími účinky konopí.

I přes tyto výhody tabák způsobuje mnoho zdravotních komplikací a onemocnění, jako je například rakovina, a při pravidelné konzumaci může způsobit závažné poškození kardiovaskulárního systému. Pokud tedy rádi přidáváte tabák do svých jointů, tak vás jistě potěší, že existuje několik alternativ, které pomohou zpomalit hoření vašeho jointu. Kromě toho vám některé z těchto alternativ poskytnou i další účinky, které si skvěle rozumí s účinky konopí.

Zde je seznam 10 nejlepších alternativ k tabáku při balení jointů.

1. DAMIÁNA

10 Nejlepších Náhražek Tabáku Ve Spliffech

Damiána je zajímavou bylinkou, která má bohatou historii. Tato bylinka byla původně používána Aztéky jako lék na impotenci a prý má afrodiziakální účinky, které zlepšují chuť a touhu po sexu. Damiána je také tradičně používána k léčbě bolesti hlavy, deprese, nočního pomočování a zácpy.

Tato bylinka je také spojená se slabými psychoaktivními účinky, které prý mají povznášející účinky a jsou způsobeny sloučeninami, které mohou ovlivnit nervový systém a mozek. Až se příště budete chtít dostat do nálady na sex s vaším partnerem, tak do vašeho jointu přidejte místo tabáku trochu sušené damiány.

2. KRATOM

10 Nejlepších Náhražek Tabáku Ve Spliffech

Kratom, neboli Mitragyna speciosa, patří do čeledi mořenovitých a je původem z Jihovýchodní Asie. Tato rostlina se stala poměrně populární díky své schopnosti pomoci uživatelům opiátů během jejich abstinence. Kratom je tedy efektivní náhradou opiátů a to také znamená, že může být efektivní při zvládání chronické bolesti.

Kratom se tradičně užívá již stovky let a jedná se tak o tradiční medicínu. Jeho listy jsou žvýkány k úlevě od bolesti a k dodání energie.

Účinky kratomu závisejí na dávce. Nižší dávky, mezi 1–5 g, způsobují stimulační účinky, které lze pocítit během následujících 10 minut a trvají až 90 minut. Tyto účinky mohou zvýšit hladinu vaší energie a pozornost.

Středně vysoké dávky, mezi 5–15g, mají účinky podobné opiátům. Účinky takových dávek mohou trvat až několik hodin a mohou pomoci ulevit od bolesti, uklidnit špatný fyzický stav či pomoci ulevit od abstinenčních příznaků po vysazení opiátů.

Kratom lze přidat do spliffů a podle použité dávky můžete očekávat různé účinky. Nicméně uživatelé by si měli přečíst více informací o této rostlině, aby nedošlo k nějaké nechtěné interakci kvůli zdravotnímu stavu či kvůli lékům, jelikož tyto interakce mohou vést k nežádoucím vedlejším účinkům a komplikacím.

3. KANNA

10 Nejlepších Náhražek Tabáku Ve Spliffech

Kanna, neboli Sceletium tortuosum, je bylinka, jejíž účinky mohou zlepšit náladu a ulevit od stresu, napětí či úzkosti. Nižší dávky způsobují stimulační účinky, zatímco vyšší dávky jsou spjaty se sedativními účinky. Účinky kanny jsou tedy závislé na výši dávky a díky tomu si můžete upravit vaše další konopné zážitky dle svých přestav a nálady.

Někteří uživatelé tvrdí, že kanna zlepšuje jejich sebevědomí při socializaci a tudíž může pomoci s konverzací či se snížením sociální úzkosti. Z tohoto důvodu by mohla pomoci i s nepříjemnou úzkostí spjatou s užíváním konopí. I když někteří lidé tvrdí, že kanna zesiluje i účinky konopí.

Opět připomínáme, že předtím, než si kannu přidáte do svého jointu, tak se ujistěte, že ji můžete bezpečně konzumovat a zjistěte si tedy více informací o této bylince. Kanna vám například může na chvíli zvýšit krevní tlak.

4. LEVANDULE

10 Nejlepších Náhražek Tabáku Ve Spliffech

Tato slavná terapeutická bylinka se dá sehnat velmi snadno a najdete ji v mnohých zahradách všude na světě. Za její příjemnou vůni je částečně zodpovědný terpen linalool, který můžeme také nalézt v mnoha konopných odrůdách. Tento terpen přidá opravdu delikátní chuť do vašich jointů.

Levandule v jointech má i jiné využití než pouhé zlepšení chuti. "Synergický efekt" je zodpovědný za zvýšení účinků kanabinoidů, jako je například THC či CBD, díky interakci s terpeny.

Kouření levandule prý pomáhá snížit nervozitu a nespavost a může tak zjemnit vaši kuřáckou zkušenost.

5. ROZMARÝN

10 Nejlepších Náhražek Tabáku Ve Spliffech

Tuto bylinku můžeme nalézt v mnohých pokrmech a také ji nalezneme téměř na každé bylinné zahradě. Kromě toho, že má rozmarýn skvělou chuť, tak je také spjat se zlepšením kognitivních funkcí a paměti, díky několika aktivním látkám, které jsou obsaženy v této bylince. Tato bylinka také může pomoci se zánětlivostí a se správnou funkcí imunitního systému.

6. CHMEL

10 Nejlepších Náhražek Tabáku Ve Spliffech

Tuto bylinku nejčastěji naleznete v různých druzích piva, ale lze ji i přidat do vašich jointů. Chmel ve skutečnosti patří do stejné čeledi jako konopí a obsahuje také terpen myrcen, který můžeme nalézt v mnohých konopných odrůdách. Tento terpen je spojen se sedativními a antidepresivními účinky, díky čemuž se skvěle hodí ke konopí.

Nicméně se tvrdí, že kouření chmele při vyšších teplotách může být nebezpečné a tudíž je lepší tuto bylinku používat ve vaporizéru.

7. ŠANTA

10 Nejlepších Náhražek Tabáku Ve Spliffech

Šanta kočičí, neboli Nepeta cataria, je hvězdou mnohých kočičích videí na internetu, jelikož u koček může způsobit silné psychoaktivní účinky. Tato bylinka navozuje některé zajímavé účinky i u lidí, jen jsou o něco slabší. Pokud přidáte šantu do vašeho jointu, tak se můžete těšit na sedativní účinky, které vedou k pocitu relaxace a úlevy od stresu.

8. GREENGO

10 Nejlepších Náhražek Tabáku Ve Spliffech

Greengo je daleko zdravější alternativa tabáku, která pomůže vašim jointům rovnoměrně hořet. Tato směs kombinuje papáju, mátu, list z lísky a eukalyptus. Greengo neobsahuje žádný nikotin a není tedy nijak návykový. Také produkuje daleko méně dehtu než tabák.

9. ŠIŠÁK

10 Nejlepších Náhražek Tabáku Ve Spliffech

Šišák je skvělou náhražkou tabáku pro ty z vás, kteří hledáte jemné a relaxační účinky. Tato bylinka se tradičně používá ke snížení úzkosti, nervového napětí a stresu. Díky tomu se skvěle hodí k indikovým odrůdám. Existuje mnoho druhů šišáku, z nichž každý má trochu jiné účinky. Pusťte se tedy do hledání toho správného šišáku pro vás.

10. ŠALVĚJ

10 Nejlepších Náhražek Tabáku Ve Spliffech

Šalvěj je další bylinkou, kterou můžeme běžně nalézt na zahrádkách či v kuchyni. Tuto bylinku lze také přidat do jointů ke zlepšení relaxačních a uklidňujících účinků. Obzvláště Šalvěj bílá navozuje tyto silné, uklidňující účinky. Sušená bylinka také pomáhá s rovnoměrným hořením.

11. LISTY A KOŘENY PROSKURNÍKU LÉKAŘSKÉHO

10 Nejlepších Náhražek Tabáku Ve Spliffech

Tato bylinka je původem z Evropy, Západní Asie a Severní Afriky. Starověké civilizace používali proskurník k léčbě řady obtíží a moderní výzkum odhalil, že tato bylinka obsahuje mnoho užitečných a zajímavých fytochemikálií.

Pokud proskurník vykouříte, tak dojde k navození relaxačních účinků, které uvolní vaše tělo i mysl. I když jsou tyto účinky daleko slabší než v případě konopí, tak tato bylinka dokáže uklidnit vaši mysl a snížit napětí. Vyměňte tabák za proskurník, pokud chcete zažít více uklidňující účinky.

Předtím, než užijete tuto bylinku, si promluvte se svým lékařem. Je důležité vyloučit jakékoliv možné interakce s léky či zdravotní potíže.

12. DIVIZNA

10 Nejlepších Náhražek Tabáku Ve Spliffech

Divizna je běžnou součástí řady bylinných směsí pro kouření. Tato bylinka produkuje hustý a jemný kouř, který má uklidňující a chladící vlastnosti, které mohou pomoci se škrábáním při inhalaci konopí.

Stejně jako konopí, i divizna je bohatým zdrojem zajímavých fytochemikálií, mezi které patří například flavonoidy, alkaloidy, saponiny a terpeny. Kromě toho, že tato bylinka zpomalí hoření vašich jointů, tak má také své vlastní a unikátní vlastnosti.

Joint s diviznou navodí silně relaxační účinky, které uzemní vaše tělo a vyčistí vaši mysl. Zesilte účinky vašeho konopí a vypněte na chvíli vaši mysl s touto obrovskou a robustní bylinkou.

13. LVOUŠEK ORANŽOVÝ

10 Nejlepších Náhražek Tabáku Ve Spliffech

Lvoušek oranžový, neboli lví ocas, sdílí několik podobností s konopím a jedná se tak o perfektního společníka do všech jointů. Tato bylinka je původem z Jižní Afriky a má psychoaktivní účinky. Její slangové jméno zní "dagga" a pochází z jazyka Khoikhoi ze slova "dacha", což je místní jméno pro konopí.

Tato bylinka může vyrůst až do výšky 2 metrů a má aromatické, temně zelené listy a krásně oranžové květy připomínající ocas. Tradičně se užívají listy, kořeny, kůra, květy a stonky k výrobě různých produktů.

Kouřit se mohou listy a květy a její užívání navozuje relaxační účinky, které někteří lidé popisují jako jemnější verzi konopí.

Jak Si Vyrobit Bylinnou Směs Ke Kouření

Doporučujeme experimentovat se zmíněnými bylinkami jednotlivě, abyste dokázali ocenit jejich účinky. Jakmile si však naleznete vaši oblíbenou bylinku, tak není nutné zůstat pouze u ní. Použijte náš jednoduchý návod, podle kterého si můžete vyrobit svou vlastní bylinnou směs do jointů.

Složení Bylinných Směsí Pro Kouření

Při výrobě vlastní bylinné směsi použijte tento návod pro perfektní rovnováhu. Dobré směsi se skládají ze třech distinktivních složek:

 • Základní bylinky: Tyto druhy drží všechno pohromadě. Použijte je ve větším množství pro dobrou strukturu a rovnoměrné a pomalé hoření.
 • Aktivní/chuťové bylinky: Dobrý mix se obvykle skládá z 1–3 aktivních druhů. Tyto bylinky obsahují fytochemikálie, které podtrhnou účinky vaší bylinné směsi a přispívají svou unikátní chutí.
 • Zaobalující bylinky: Tyto bylinky slouží k vyvážení směsi a k zakulacení chuti a účinků.
 • Kickery/akutní bylinky: Tyto silné bylinky dodávají směsi silné účinky. Jejich vysoký obsah fytochemikálií přidá krásný "kopanec" celé směsi. Používejte v malých, ale efektivních množstvích.

Množství

Již jsme se seznámili s klíčovými složkami a můžeme se pustit do množství. Pokud přidáte bylinky v požadovaném množství, tak vytvoříte chutnou směs, která navodí požadované účinky. Prohlédněte si ideální množství pro všechny typy bylinek:

 • Základní bylinky: 40%
 • Aktivní/chuťové bylinky: 40%
 • Zaobalující bylinky: 15%
 • Kickery/akutní bylinky: 5%

Vzorový Recept na Bylinnou Směs

Abychom vám ještě více pomohli s přípravou domácích směsí, tak jsme vytvořili vzorový recept, který využívá 13 alternativních bylinek zmiňovaných výše. Klidně si tuto směs udělejte doma a přidejte si ji do vašich jointů a nebo ji použijte jako základ pro další experimenty. Tento recept slouží k výrobě 500 g bylinné směsi.

Základní bylinky (200 g):

 • 100g divizna
 • 100g kořen proskurníku

Aktivní bylinky (200 g):

 • 100 g damiána
 • 100 g chmel

Zaobalující bylinky:

 • 75 g levandule

Kickery/akutní bylinky (25 g):

 • 12,5 g šanta kočičí
 • 12,5 g šišák
10 Nejlepších Náhražek Tabáku Ve Spliffech

Postup

1. Sežeňte všechny bylinky, které chcete použít.

2. Zpracujte každou jednotlivou bylinku. Odstraňte velké stonky a rozdrťte větší části na hrubý prášek.

10 Nejlepších Náhražek Tabáku Ve Spliffech

3. Navažte jednotlivé bylinky na citlivé váze.

4. Vložte navážené množství do velkého plastového pytlíku a pořádně s ním třepejte alespoň po dobu 30 sekund.

10 Nejlepších Náhražek Tabáku Ve Spliffech

5. Otevřete pytlík a pomocí rukou promíchejte směs po dobu dalších 30 sekund.

6. Vyprázdněte pytlík do velké zavařovací sklenice a skladujte na chladném a temném místě.

10 Nejlepších Náhražek Tabáku Ve Spliffech

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.