RQS Power Flower pěstitelská reportáž

Dovolujeme si Vám nabídnout první článek z nové série oficiálního fotografa Royal Queen Seeds, Kike L. V následujících několika vydáních naleznete vždy další díl s detailními snímky, se zaměřením na různé variety.

Pro účely našich testů jsme si naaranžovali vlastní prostor tak, aby se co nejvíce podobal reálnému pěstebnímu prostoru skromnější velikosti. Cílem bylo získat pokud možno takový výsledek, k němuž může dospět každý nezkušený pěstitel; zakoupili jsme všechny potřebné, základní pomůcky pro standardní pěstování a balíček feminizovaných semen.

Rostliny se pěstovaly pod osvětlením žárovkou Philips Son T Pia, s využitím reflektoru typu Adjust-A-Wing. Tento reflektor umožňuje otevírat nebo zavírat své postranní části a upravovat tím pádem plochu osvětlení podle vývoje a potřeb rostlin. Nezbytné větrání bylo zajištěno pomocí extraktoru tubulárního typu a přívodního ventilátoru, spolu s příslušnými filtry. Použili jsme ještě přídavný ventilátor, který vzduch rozháněl po místnosti.

Power Flower Power Flower Power Flower
 

Rostliny jsme nechali naklíčit ve vatě; když vzešly, nechali jsme je pár dní růst na slunném balkónu. Když se během klíčení a počátečního růstu používá přirozené světlo, je potřeba zajistit, aby bylo kvalitní. Jinak se budou rostlinky táhnout za sluncem, budou slabé a vyženou jen jeden stonek. Není ale dobré to se světlem na druhou stranu přehnat, protože by se drobné rostlinky mohly spálit.

Volba půdy a hnojiv nakonec padla na Atami, což je zavedená holandská značka. Pro pěstitele, kteří chtějí s jistotou dosáhnout dobré příchuti a aroma, se dokonale hodí bio řada Atami. V tomto případě jsme chtěli získat na pohled skutečně pěkné rostliny, které se budou na fotografiích hezky vyjímat, takže jsme zvolili Bloombastic, jeden litr Terra Leaves a jeden litr Terra Max, a ještě malou krabici stimulátoru kořenů Root-C a jako další Atazyme, což je enzymatická sloučenina Atami. Vzhledem k tomu, že se rostlinám mělo dostat intenzivní výživy, bylo nutno zajistit velké množství enzymů, takže jsme zakoupili ještě další láhev. Ostatní výrobky byly dodávány v dostatečném množství, což jen dokazuje, jak dobře je krabice Bloombastic navržena. Substrátem byl Bio Grow Mix, opět od Atami. Tento lehký mix obsahuje málo živin, vyniká ale perfektním odvodněním, díky čemuž lze rostliny libovolně zalévat podle potřeby.

Rostliny jsme přemístili do cílových pěstebních nádob a zároveň s tím je přesunuli dovnitř. Během prvního týdne dostaly pouze stimulátor kořenů Root-C. Potom jsme je další dva týdny nechali růst, přičemž měly 18 hodin světla a 6 hodin tmy. Během této doby dostávaly výživu ve formě růstového hnojiva Terra Leaves. Se změnou osvětlení na režim 12 hodin světla a 12 hodin tmy jsme místo tohoto výrobku začali používat hnojivo Terra Max určené pro květ. Rostliny začaly kvést ve čtvrtém týdnu, v té době jsme začali přidávat Bloombastic. Toto aditivum je naprosto skvělé pro kvetení a jeho složení je určeno k zajištění výživy květů a zlepšení chuti. Během celého procesu jsme používali hojné množství enzymů. Poslední dva týdny se rostliny zalévaly pouze vodou.

Špičky rostlin jsme neseřízli, protože naším cílem bylo získat co nejpřirozenější tvar. Zhruba ve druhém týdnu kvetení byly spodní větve prořezány, abychom podpořili proudění vzduchu a energii rostliny nasměrovali do horních větví.

Kvetení probíhalo dle očekávání. Vliv Sativa byl jasně patrný ve struktuře středně dlouhé až dlouhé internodální vzdálenosti, zároveň ale nebyl příliš výrazný, a ani nevznikaly komplikace kvůli nadměrné výšce. Brzo se začala tvořit první marihuana, a s tím, jak se slévala, vznikaly úctyhodné, fantastické vrcholky. Kvetení celkově trvalo devět týdnů. Bývalo mohlo být kratší, my ale chtěli dosáhnout toho, aby byly naše rostliny co nejkrásnější. U některých feminizovaných variet je skutečně potřeba velká opatrnost, protože při nadměrné zralosti stoupá pravděpodobnost, že se objeví hermafroditické charakteristiky.

Zastřihávání bylo poměrně snadné, protože rostlina při své ohromující sklizni marihuany neprodukuje téměř žádné listy. Po prvním lehkém zastřihávání „naživo“ jsme pořídili poslední snímky. Rostliny byly poté ponechány 24 hodin ve tmě a sklizeny. Poté jsme je nechali zavěšené v pěstírně, kde se zhruba po třech týdnech pročistily, následně jsme je přemístili do připravené nádoby.

Při ochutnání nabídla Power Flower jedinečnou směs nuancí s nádechem anýzu a prchavým citrusovým zábleskem. Rostlina nade vši pochybnost zanechává svěží chuť, která umožňuje kouřit prakticky donekonečna. V účinku je jasně patrný vliv Sativa se svým působením v hlavě a energizujícím efektem. Tato rostlina se dá kouřit od samého začátku, aniž by Vás zklamala nebo vyvolávala bolest hlavy. Tato varieta od Royal Queen Seeds si bezesporu získá popularitu mezi všemi, kdo mají zájem o rychle rostoucí rostlinu s dědictvím Sativa, vyznačující se dobrou produkcí.

Power Flower

Power Flower od RQS pochází přímo z legendární Jihoafrické Power Plant, která vzala Amsterodamské coffee shopy útokem. Tato odrůda je sativa dominantní a vzdává hold originální klasice.

Koupit Power Flower

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.