By Luke Sumpter

Pěstitelský Deník Watermelon Auto

blog cover

Přemýšlíte nad tím, že byste si vypěstovali odrůdu Watermelon Automatic? Tak to jste na správném místě! Níže naleznete detailně popsaný pěstitelský deník, ve kterém se věnuji pěstování právě této odrůdy. Pokud máte rádi ovocné terpeny, uklidňující účinky a rychlé kvetení, pak je tato odrůda přesně pro vás!

Pěstitelský Deník Watermelon Auto: Seznam Vybavení

 • Box: Secret Jardin DS120W 120 × 60 × 178
 • Světla: MIGRO 200+
 • Ventilace: Blauberg Turbo - E 100
 • Filtr: Prima Klima filter PK 100/125
 • Ventilátor: Oscillating Koala Fan
 • Zvlhčovač: Beurer LB 45
 • Půda: BioBizz Light Mix
 • Květináč: 11l Air-Pot
 • Semínka: Royal Queen Seeds
 • Výživa: Biobizz a RQS Organic Nutrition

Pěstitelský Deník Watermelon Auto: Fáze Semenáčku (Týden1)

Vítejte v mém dalším Pěstitelském deníku, kde se tentokrát budeme věnovat pěstování odrůdy Watermelon Auto! Pro začátek je důležité nechat vyklíčet semínka. Možná se může zdát, že to je velice jednoduchý úkol, ale i takhle na začátku pěstování se to může zvrtnout a častou chybou je, že pěstitelé nechají svá semínka vyschnout a nebo je naopak příliš zalijí a utopí. Níže se dozvíte vše, co jsem udělal pro správné vyklíčení semínek.

 • Pěstitelský substrát: Předtím, než jsem zasadil svá semínka, tak jsem připravil vhodný pěstitelský substrát. Začal jsem tím, že jsem do svého Air-Potu přidal 5l substrátu Biobizz LightMix a poté jsem přidal následující produkty:

50 g RQS Easy Boost Organic Nutrition
10 g RQS Rhizobacter
5 g RQS Mycorrhiza Mix

Ingredients for Seedling Stage
Ingredients for Seedling Stage

Směs živin v tomto substrátu by měla mé rostlině dodat dostatek živin během prvotních fází pěstitelského cyklu. Naočkované mikroorganismy zase napomáhají rostlině přijímat více živin a lépe bojovat proti škůdcům, které mohou semenáčky zabít. Jakmile jsem přidal všechno potřebné, tak jsem výsledný substrát pořádně promíchal.

Poté jsem přidal dalších 5l Biobizz Light Mixu do Air-Potu a vše pořádně promíchal. Finální substrát jsem poté prolil vodou, dokud nebyl kompletně vlhký.

 • Klíčení: Doprostřed substrátu v květináči jsem udělal asi 2 cm jamku a zasadil do ní semínko, které jsem přikryl a přidal jsem špetku produktů RQS Thizobacter a Mycorrhiza Mix, což zaručí inokulaci. Poté jsem vše lehce posypal tenkou vrstvou LightMixu a lehce poprášil vodou.
 • Osvětlení: Poté jsem připravil své lampy. Vzal jsem několik ráčen a zavěsil jsem své MIGRO 200+ lampy na vrchol své pěstírny. Každou lampu jsem zavěsil 35 cm vodorovně od středové čáry a 35 cm svisle od horní části květináče Air-Pot. Lampy jsem napojil na časovač a nastavil je tak, aby běžely 24 hodin každý den poté, co semínko vyklíčí.
 • Stav rostliny: Když se první týden blížil ke konci, můj semenáček byl vysoký asi 5 cm. Bohužel jsem si všiml, že se trochu protahuje, přestože měl dostatečné množství světla. K tomu došlo proto, že obal semínka uvízl na děložních lístcích. Rozhodl jsem se, že obal prozatím ponechám, abych tyto křehké listy nepoškodil.
Watermelon Growing Report: Week 1
Watermelon Growing Report: Week 1

Pěstitelský Deník Watermelon Auto: Vegetativní Fáze (Týdny 2 - 4)

A je tady vegetativní fáze! Od této chvíle je můj cíl jasný, zdravý růst mé rostliny! Abych tohoto dosáhl, tak jsem se rozhodl dodat své rostlině dostatek živin s vysokým obsahem dusíku a také jsem se rozhodl ji vystavit co největšímu množství světla. Níže se můžete dozvědět, co všechno jsem udělal během vegetativní fáze mé rostliny.

Týden 2

Samochvála smrdí, ale mé rostlince se během prvního týdne vegetativní fáze dařilo naprosto perfektně. Semenáček se brzy osvobodil od obalu semínka a začal pracovat na prvních pravých listech.

 • Osvětlení: Lampy nadále běžely 24 hodin denně a udržoval jsem vzdálenost zavěšení na 35 cm od vrcholu rostliny.
 • Výživa: Ve třetí den týdne jsem přidal 4 ml produktu Biobizz Root Juice do 1 l vody, jejíž pH jsem upravil na hodnotu 6,2. V pátý den týdne jsem také jsem zalil svou rostlinu 1 l čisté vody s upraveným pH.
 • Prostředí: V průběhu celého pěstování jsem často zapisoval teplotu a vlhkost v mé pěstírně. Během prvního týdne vegetativní fáze byla teplota na 23 °C a relativní vlhkost vzduchu byla 55 %.
 • Stav rostliny: Na konci druhého týdne pěstování se má rostlina vytáhla do výšky 10 cm a měla několik zdravých pravých listů a nevykazovala žádné známky nedostatku či nemoci.
Watermelon Growing Report: Week 2
Watermelon Growing Report: Week 2

Týden 3

V průběhu dalšího týdne vše vypadalo skvěle! Má rostlina měla hezky temně zelený odstín a začala formovat hustou korunu.

 • Osvětlení: Režim byl identický s předchozím týdnem - 24 hodin světla denně, zavěšení 35 cm od vrcholu rostliny.
 • Výživa: V tuto chvíli měla má rostlina dostatek živin, takže jsem se rozhodl ji nehnojit. Místo toho jsem ji v druhý a pátý den týdne zalil 1 litrem vody s upraveným pH.
 • Prostředí: Průměrná teplota byla 24 °C a relativní vlhkost 50 %.
 • Stav rostliny: Na konci týdne byla má rostlina 20 cm vysoká, což znamená, že během týdne se zdvojnásobila!
Watermelon Growing Report: Week 3
Watermelon Growing Report: Week 3

Týden 4

A je tady poslední týden vegetativní fáze! Níže zjistíte, co vše jsem udělal, abych rostlinu pořádně připravil na fázi kvetení.

 • Osvětlení: Stejný režim jako v minulém týdnu.
 • Výživa: Přidal jsem ⅓ Easy Grow Booster Tablety do 2 l vody s upraveným pH a výsledným roztokem jsem rostlinu zalil v druhý den týdne. Během pátého dne týdne jsem připravil následující zálivku. Do 2 l vody jsem přidal:

3 ml Cal-Mag
4 ml Biobizz Bio·Heaven
4 ml Biobizz Bio·Grow
4 ml Biobizz Acti·Vera

 • Prostředí: Teplota byla 25 °C a vlhkost 45 %.
 • Stav rostliny: I během tohoto týdne vypadala má rostlina skvěle a zdravě. Na konci týdne jsem si všimnul prvních zárodků květů a to byl jasný náznak toho, že se blíží fáze kvetení!

Pěstitelský Deník Watermelon Auto: Fáze kvetení (Týdny 5 - 11)

Vítejte ve fázi kvetení! Vegetativní fáze je rychle za námi a během ní jsme se nesetkali s žádnými problémy, čemuž jistě přispěla skvělá genetika odrůdy Watermelon Auto. Níže si můžete přečíst o tom, jak jsem se o svou rostlinu postaral během fáze kvetení.

Týden 5

Během tohoto týdne vypadala má rostlina vcelku zdravě, nicméně jsem si všimnul, že na některých spodních listech se objevily hnědé skvrny.

 • Osvětlení: Světelný cyklus jsem změnil na 20 hodin světla a 4 hodiny tmy denně. Lampy jsem opět zavěsil tak, aby byly ve výšce 35 cm od vrcholu mé rostliny.
 • Výživa: V druhý den týdne jsem přidal 1 ml produktu Cal-Mag do 1 l vody a aplikoval jsem jej. V třetí den týdne jsem do 2 l vody přidal následující produkty:

3 ml Cal-Mag
4 ml Biobizz Bio·Heaven
4 ml Biobizz Acti·Vera
2 ml Biobizz Alg·A·Mic
2 ml Biobizz Top·Max
2 ml Biobizz Bio·Bloom
4 ml Biobizz Bio·Grow

V pátý den týdne jsem rostlinu zalil dalším litrem vody s upraveným pH na 6,3.

 • Prostředí: Teplota se držela na 25 °C a vlhkost na 42 %.
 • Stav rostliny: Celkově má rostlina vypadala zdravě, kromě již zmíněných hnědých skvrn na spodních listech. Zprvu jsem si myslel, že se jedná o plíseň, nicméně by mohl být zodpovědný i vysoký obsah hnojiva. V následujících týdnech jsem tedy pečlivě sledoval vývoj těchto skvrn.
Watermelon Growing Report: Week 5
Watermelon Growing Report: Week 5

Týden 6

V průběhu šestého týdne pěstování se vše pořádně rozjelo! Má rostlina si vytvořila řadu malých květů a hlavní stonek se začal vytahovat do výšky. Některé palice již dokonce měly trichomy a linulo se z nich lehké aroma pokaždé, když jsem otevřel dveře boxu. Nicméně jsem si všimnul, že hnědé skvrny se začaly šířit i na další listy.

 • Osvětlení: Režim byl stejný jako v minulém týdnu.
 • Výživa: V druhý den týdne jsem přidal následující produkty do 2 l vody:

4 ml Biobizz Bio·Heaven
4 ml Biobizz Acti·Vera
4 ml Biobizz Alg·A·Mic
2 ml Biobizz Top·Max
4 ml Biobizz Bio·Bloom
4 ml Biobizz Bio·Grow

Tento týden jsem nepoužil produkt Cal-Mag ze strachu, že rostlinu přehnojím a zhorším hnědnutí listů. V pátý den tohoto týdne jsem rostlinu zalil pouze 1 l vody s upraveným pH.

 • Prostředí: Teplota se držela na 25,2 °C a vlhkost na 39 %.
 • Stav rostliny: Na konci tohoto týdne byla má rostlina 61 cm vysoká a vytvořila spousty malých palic. Nicméně žluté a hnědé skvrny na spodních listech se začaly zhoršovat a co hůř, skvrny se začaly objevovat i na některých horních listech.
Watermelon Growing Report: Week 6
Watermelon Growing Report: Week 6

Týden 7

A je tu sedmý týden pěstování! Celkově vzato se vše vyvíjelo dobře. Palice začaly tloustnout a vydávat příjemné aroma a rostlina se nadále vytahovala do výšky, což je pro ranní fázi kvetení typické. Bohužel skvrny se pořád šířily a rozhodl jsem se tedy přistoupit k drastičtějším opatřením.

 • Osvětlení: Stejný režim jako v minulém týdnu - 20 hodin světla, výška zavěšení 35 cm od vrcholu rostliny.
 • Výživa: V druhý den týdne jsem rozpustil 1 Easy Bloom Booster Tabletu v 5 l vody. Odlil jsem 2 l tohoto roztoku a zalil svou rostlinu, zatímco 3 l roztoku jsem nechal pro pozdější použití.

V pátý den týdne jsem přidal následující produkty do 2 l vody a zalil svou rostlinu:

3 ml Cal-Mag
6 ml Biobizz Bio·Heaven
6 ml Biobizz Acti·Vera
4 ml Biobizz Alg·A·Mic
2 ml Biobizz Top·Max
4 ml Biobizz Bio·Bloom
6 ml Biobizz Bio·Grow

 • Prostředí: Průměrná teplota byla 25 °C a vlhkost 40 %.
 • Stav rostliny: Celkově byla má rostlina zdravá a byla 70 cm vysoká. Abych se vypořádal se skvrnami, tak jsem se rozhodl odstranit všechny spodní listy a všechny postižené vrchní listy. Kromě toho, že jsem značně vylepšil vzhled své rostliny, tak jsem také zlepšil průchod vzduchu a světla skrze korunu.
Watermelon Growing Report: Week 7
Watermelon Growing Report: Week 7

Týden 8

Již se blížíme ke konci pěstování! V tomto segmentu se budu věnovat finálním úkonům, které jsem provedl před proplachem rostliny. Více níže v článku.

 • Osvětlení: Určitě jste to věděli. Režim byl stejný jako minulý týden.
 • Výživa: V druhý den týdne jsem rostlinu zalil pouze 2 l vody s pH 6,3. V pátý den jsem přidal následující produkty do 2 l vody:

8 ml Biobizz Bio·Heaven
8 ml Biobizz Acti·Vera
6 ml Biobizz Alg·A·Mic
2 ml Biobizz Top·Max
6 ml Biobizz Bio·Bloom
6 ml Biobizz Bio·Grow

 • Prostředí: Průměrná teplota vzrostla na 25,5 °C a vlhkost klesla na 36 %.
 • Stav rostliny: Po odstranění postižených listů byla má rostlina na pohled daleko zdravější. Všiml jsem si, že některé palice začaly mít krásně fialovou barvu, což je známka produkce antokyaninů.
Watermelon Growing Report: Week 8
Watermelon Growing Report: Week 8

Týdny 9 - 11

Od tohoto týdne bylo pěstování daleko jednodušší. Rozhodl jsem se přestat hnojit svou rostlinu a po zbytek pěstování jsem ji zaléval pouze čistou vodu. Důvod je ten, že tímto způsobem donutíme rostlinu spotřebovat všechny své zásoby živin a výsledkem bude čistší a chutnější zážitek.

 • Osvětlení: Režim zůstal stejný jako minulý týden až do sklizně.
 • Výživa: Až do sklizně jsem svou rostlinu zaléval pouze vodou. V druhý a pátý den každého zbylého týdne jsem zalil rostlinu 2 l vody.
 • Prostředí: Během posledních týdnů se teplota držela kolem 25 °C a vlhkost kolem 38 %.
 • Stav rostliny: Jak jsem čekal, tak barva listů mé rostliny se během těchto týdnů změnila ze zelené na žlutou a oranžovou. V prvních týdnech by toto byla známka problému, nicméně teď to je známka toho, že proplach rostliny byl úspěšný! V tuto chvíli byly palice na mé rostlině pořádně tlusté a plné trichomů a bylo jasné, že sklizeň je tu!
Watermelon Growing Report: Week 9
Watermelon Growing Report: Week 9

Pěstitelský Deník Watermelon Auto: Sklizeň (Týden 12)

Pouze za 10 týdnů od vyklíčení jsem měl dospělou rostlinu odrůdy Watermelon Auto připravenou ke sklizni! Pro začátek jsem uřízl svou rostlinu u základny a zavěsil ji do boxu vzhůru nohama. Vypnul jsem lampy, ale ventilace běžela. Po 2 týdnech sušení jsem zastřihl a očistil květy a zvážil výnos, který byl 56 gramů sušiny. Poté jsem palice přesunul do sklenic a nechal je měsíc zrát pro zlepšení jejich chuti.

Genetické Vlastnosti odrůdy Watermelon Auto

Chtěli byste si také vypěstovat odrůdu Watermelon Auto? Nedivím se! Tato krásná odrůda od Royal Queen Seeds je potomkem odrůd Tropicanna Cookies a Lemon OG a produkuje spoustu ovocných terpenů a krásné fialovo-zelené květy s 20% obsahem THC.

Watermelon Growing Report: Harvest
Watermelon Growing Report: Harvest

Pěstitelské Vlastnosti odrůdy Watermelon Auto

Tato odrůda se dá pěstovat prakticky všude, za předpokladu, že obdrží dostatek světla a živin. V indooru vyroste do výšky mezi 80 - 110 cm a je tak vhodná i do menších skříní a stanů. V indooru vyprodukuje až 500 g/m² za 8 - 10 týdnů od vyklíčení. V outdooru se vytáhne až do výšky 120 cm a vyprodukuje 50 - 90 g na rostlinu.

Účinky, Chuť a Aroma odrůdy Watermelon Auto

Odrůda Watermelon Auto má rychlé a dlouhotrvající tělesné účinky, díky kterým vám zrudnou oči a uklidníte svou mysl. Již pár vteřin po potáhnutí si budete moci vychutnat silnou chuť připomínající vodní meloun. Zanedlouho poté ucítíte, jak se vaše svaly uvolňují a vaše chuť k jídlu stoupá.

Watermelon Auto
Tropicanna Cookies x Lemon OG
450 - 500 gr/m2
80 - 110 cm
6 - 7 Týdny
THC: 20
20% Sativa, 75% Indica, 5% Ruderalis
50 - 90 gr
100 - 120 cm
8-9 týdnů po vyrašení
Uklidňující

Koupit Watermelon Auto

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.