Legendary OG Punch Pěstitelský Deník

Video id: 484358439

Tento pěstitelský deník dokumentuje moji zkušenost s pěstováním odrůdy Legendary OG Punch. Snažil jsem se použít relativně jednoduché a levné vybavení, ve snaze zjistit, jakých výsledků budu schopen docílit. Celkově jsem zjistil, že tato odrůda má odolnou genetiku, skvělou zemitou a ovocnou chuť a velice dobře vyvážené psychoaktivní účinky.

GENETIKA ODRŮDY LEGENDARY OG PUNCH

Odrůda Legendary OG Punch vznikla zkřížením odrůd Legend OG a Purple Punch. Díky tomu má téměř perfektní rovnováhu mezi indikovou genetikou (60%) a sativovou genetikou (40%). Odrůda Legend OG propůjčila odrůdě Legendary OG Punch své uklidňující účinky, zatímco odrůda Purple Punch jí propůjčila svou úchvatnou produkci trichomů a ovocnou chuť.

X

VYBAVENÍ

Rozhodl jsem se použít levné a jednoduché vybavení. Pěstitelé mohou snadno nainstalovat toto vybavení do skříně, malé místnosti či ložnice.

  • Box o velikosti 120 × 60 cm
  • Odsávací ventilátor 200 m³/h + hadička
  • 2x 100 W LED světla v bílém spektru
  • 200W LED světlo ve fialovém spektru
  • Generátor mlhy
  • Časovač
  • Senzor vlhkosti
  • Digitální teploměr a vlhkoměr

KLÍČENÍ

K navození klíčení jsem se rozhodl semínka namočit. Zjistil jsem, že tato metoda urychluje celý proces a dává semínkům náskok v porovnání s vysetím do květináče. Vložil jsem tedy semínka do sklenice s destilovanou vodou, která poskytne čisté a bezpečné prostředí pro první kořínek. Do této vody jsem také přidal pár kapek peroxidu vodíku, který odstraní jakékoliv potenciální bakterie a plísně.

Zatímco jsem čekal, než semínka vyklíčí, rozhodl jsem se připravit substrát, který jsem použil pro celé pěstování. Vzal jsem 3l Air-pot květináč a naplnil jej do poloviny ekologickou zeminou. Poté jsem přidal Easy Roots Mycorrhiza Mix. Houby obsažené v této směsi synergizují s kořeny vaší rostliny a pomáhají jim lépe přijímat živiny z pěstebního média. Dále jsem přidal trochu nadrceného dolomitu, abych nemusel poté přidávat vápník a hořčík. Dobře jsem substrát zamíchal a přidal jej do květináče, kde jsem je ještě promíchal s ekologickou zeminou.

Po 48 hodinách jsem mohl vidět první kořínky. Zalil jsem tedy květináč a doprostřed udělal 2 cm hlubokou díru. Semínko jsem vložil dovnitř a přikryl jej malou vrstvou půdy. O dva dny později se ze semínka stal semenáček.

Legendary OG Punch Grow Report

VEGETATIVNÍ FÁZE

V průběhu celé vegetativní fáze jsem používal LED světla s bílým spektrem. Květináč jsem vložil doprostřed pěstírny a světla nastavil tak, aby visela ve výšce 1 m nad květináčem. Obě dvě světla jsem zapojil do časovače, který jsem nastavil na režim 18/6.

Jakmile jsem vyřešil osvětlení, pustil jsem se do přípravy zbytku prostředí. Chtěl jsem udržet teplotu 22 °C v průběhu celého pěstování. Naštěstí moje pěstírna udržovala tuto teplotu bez větších problémů. Vše co jsem musel udělat bylo pustit topení, pokud teplota klesla o něco více.

V průběhu vegetační fáze jsem chtěl udržet relativní vlhkost kolem 65%. To je dostatečná vlhkost k zachování zdraví rostliny a také ke snížení rizika vzniku plísně. Umístil jsem tedy přístroj na výrobu mlhy dovnitř jedné stěny pěstírny. Zapojil jsem senzor vlhkosti, který by se spustil, pokud by vlhkost byla příliš malá. Dále jsem připojil jednoduchý digitální teploměr/vlhkoměr na zadní stěnu, který monitoroval vlhkost i teplotu najednou.

Substrát jsem zaléval asi čtvrtlitrem vody denně. To je dostatek vody k udržení hydratace bez toho, aniž by došlo k utopení kořenů.

Rostlinu jsem živil pouze ekologickými živinami, ale jelikož substrát obsahoval poměrně dost živin, tak jsem k hnojení používal zředěnou polovinu dávky a dodržoval doporučený rozpis hnojení.

Kolem třetího týdne jsem si všiml signifikantního růstu. Rostlina měla 15 cm a několik velice dobře vzrostlých pater. Rozhodl jsem se tedy využít pár pěstitelských metod, abych umožnil budoucím palicím přístup k většímu množství světla. Jemně jsem ohnul hlavní stonek na jednu stranu. Uprostřed stonku jsem uvázal zahrádkářským uzlem provázek a připevnil jej na druhý konec hrany květináče, abych rostlinu udržel v této poloze. Upravil jsem světlo tak, aby viselo asi 95 cm od vrcholu takto upravené koruny.

I přes úspěch jsem rostlině způsobil nepěkné poškození. Jedna strana větví byla utrhnutá a visela z hlavního stonku pouze na několika vláknech. Větev jsem tedy připevnil zpět pomocí roubovací pásky a doufal jsem, že se větev znovu uchytí. Naštěstí se tak stalo a tato odolná kráska byla brzy v plné kráse!

Nechal jsem ji jeden týden si zvykat na novou strukturu. V průběhu čtvrtého týdne jsem ji zastřihl nad čtvrtým patrem. Pokračoval jsem v ohýbání rostliny na nových větvích tak, abych nechal korunu otevřenou a aby všechny místa s palicemi měly stejnou výšku.

V průběhu šestého týdne jsem ji přesadil do většího, 15l Air-pot květináče, abych umožnil kořenovému systému se rozrůst a aby rostlina byla vyšší.

Legendary OG Punch Grow Report

POČÁTEK KVETENÍ

V průběhu osmého týdne jsem se rozhodl ukončit vegetativní fázi a začít s kvetením. Připevnil jsem tedy fialové LED světlo k bílým a změnil jsem časovač na cyklus 12/12. V této fázi byla rostlina asi 40 cm vysoká. Pokračoval jsem v hnojení a spoléhal na dolomit, který jí bude dodávat dostatek vápníku a hořčíku. Také jsem upravil umístění světla tak, aby viselo asi 40 cm nad vrcholkem koruny.

KVETENÍ

V průběhu kvetení jsem upravil nastavení na senzoru vlhkosti tak, aby udržoval vlhkost na 40 %. Toto nastavení zvýší suchost vzduchu a dále sníží riziko vzniku plísně. Zvýšil jsem zalévání na 0,7 l denně, abych dostatečně zalil rostlinu ve větším květináči a aby také měla dostatek vody při této náročnější fázi.

Díky mým pěstitelským dovednostem jsem zpozoroval první kvítky, které se začaly objevovat na rovnoměrné koruně rostliny. Abych jim dopřál ještě více světla, rozhodl jsem se ostříhat některé listy. Ostříhal jsem poměrně hodně velkých listů, ale zanechal jsem jich dostatek k udržení optimální fotosyntézy.

V průběhu kvetení se rostlina ještě rozrostla a vytáhla to až na 120 cm v 16. týdnu. V této době byla již obrovská a palice pokrývala velká vrstva trichomů a temně oranžových pestíků. Přestal jsem ji hnojit a dva týdny před sklizní jsem ji proléval vodou.

Naneštěstí jsem měl příliš mnoho práce v osobním životě těsně před sklizní. Musel jsem tedy nechat palice na rostlině po další dva týdny, naštěstí to vzala velice dobře. Její velké listy opadaly, ale palice zůstaly ve velmi dobré kondici.

Usekl jsem ji kousek nad substrátem a pověsil ji do temné místnosti, kde mohla vyschnout. Palice jsem zastřihával za sucha a vložil je do sklenic, kde dozrály po několik týdnů. Konečně byl čas si zapálit!

ÚČINKY, CHUŤ A AROMA ODRŮDY LEGENDARY OG PUNCH

Legendary OG Punch navozuje skvěle vyvážené účinky. Po potáhnutí začnou být účinky velice cerebrální. Jdou tedy přímo do vaší hlavy a vysoký obsah THC rozsvítí vaší mozkovnu, ve které se začnou tvořit kreativní myšlenky a touha se socializovat.

Tělesné účinky začnou být zřetelné asi po hodince. Jakmile odezní cerebrální účinky, začnete cítit uklidňující účinky po těle. Připravte se na úplné uvolnění svalstva a nástup relaxace a také si připravte něco k snědku. I když je tento fyzický účinek poměrně silný, není úplně odzbrojující. Stále můžete pokračovat ve svém dni jako obvykle, akorát budete o něco více vyklidněni. Jedná se tedy o skvělou kámošku jak na ranní pokouření, tak i na večerní chill.

Palice odrůdy Legendary OG Punch nejsou jen pěkné na pohled, ale také velice dobře voní! Její trichomy produkují obrovské množství chutných terpenů. Myrcen a karyofylen jsou dva nejvýraznější terpeny, které vystupují z mixu chutí a vůní připomínajících koření, pepř a zemitost. Limonen a pinen zase poskytují osvěžující podtóny borovicové, citrusové a sladké chuti.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.