Jak a proč používat brusku na marihuanu

Drtičky jsou nezbytnou součástí výbavy každého kuřáka marihuany. Existuje mnoho způsobů, proč jednu vlastnit. Můžete například připravit jemnější a chutnější jointy a nebo ji využít jako šikovnou schránku na konopí. Mnoho kuřáků neví, zda drtičku potřebují. Pokud jste ale pravidelným uživatelem marihuany, tak investice do pořádné drtičky za to stojí. Předtím, než se vydáte drtičku koupit, si přečtěte tento článek.

PROČ BYSTE VŮBEC MĚLI VAŠE KONOPÍ DRTIT?

Nadrcené konopí se jednodušeji kouří či vapuje. To je fakt. Nadrcené konopí se také snadněji přenáší a jeho kouření je příjemnější.

Nadrcené konopí má méně drsnou chuť, jelikož má lepší konsistenci. Na rozdíl od celých palic, jejichž tvar může narušit plynulost kouření, drcené konopí se kouří plynule po celou dobu. V případě jointů to znamená, že budete moci ubalit pevné jointy, které se budou kouřit jemně a efektivně. Když jde o bong, tak díky nadrcenému konopí byste neměli pociťovat nepředvídatelný "zásah" a chuť spáleného konopí.

Navíc, drcení konopí limituje kontakt s vaší rukou. To zabrání tomu, aby se trichomy poškodili a vy jste tak přišli o spoustu dobrých kanabinoidů. Užívání drtičky tedy pomáhá udržet kvalitu a sílu vašeho materiálu. Místo toho, abyste o tyto trichomy přišli, dobrá drtička je bude zachytávat a vy si je tak budete moci vychutnat někdy jindy.

PROČ BYSTE VŮBEC MĚLI VAŠE KONOPÍ DRTIT?

SCUFF

Scuff je termín, který popisuje jemné trichomy a kanabinoidy, které můžete vychytat na stěnách a spodní části vaší drtičky. Scuff je velice silný a čistější než obyčejné palice. Užívejte jej s rozumem, jelikož vás jeho síla může překvapit.

Scuff může být přidán do bongu, může se také vapovat ve většině vaporizérů, nebo jím můžete dozdobit jointy a blunty. Poté, co jej správně dekarboxylujete, s ním můžete i vařit. Pokud tedy uvažujete o koupi drtičky, investovat do drtičky s částí na scuff se vyplatí.

LÉPE CHUTNAJÍCÍ KONOPÍ

Chuť konopí se při kouření nebo vapování více projeví, pokud je konopí nadrcené. Většina kovových drtiček obsahuje magnety, které zaručí, že vaše palice bude bezpečně uzavřená v drtičce i při cestování. Navíc, kvalitně vyrobené drtičky vám umožní lépe udržet aroma vašeho materiálu. Možná vás i překvapí, kolik se toho do kvalitní drtičky vejde.

JAKÉ TYPY DRTIČEK MOHU NA TRHU NALÉZT?

Drtičky se mohou lišit tvarem, velikostí, cenou a funkčností. Vaši drtičku byste měli vybírat podle vašich potřeb a ceny. Dvoukomorová drtička je ideální pro ty z vás, kteří hledají něco lehkého a levného. Pokud ale hledáte něco rychlého a silného, pak popřemýšlejte nad investicí do elektrické drtičky.

ELEKTRICKÁ DRTIČKA

Elektrické drtičky jsou šikovné nástroje, které všechnu tvrdou práci odvedou za vás. Hlavní nevýhodou elektrické drtičky je nutnost připojení k elektřině. Pokud tedy nemáte drtičku na baterky, budete muset mít po ruce zásuvku. Dalším problémem elektrických drtiček je jejich síla. Často totiž vaše konopí nadrtí až moc. Z těchto důvodů nejsou elektrické drtičky u kuřáků moc oblíbené. Pokud tedy nepotřebujete nadrtit velké množství konopí za krátkou dobu, bude lepší investovat do manuální drtičky.

Elektrická Drtička

JEDNOKOMOROVÁ DRTIČKA ZE DVOU ČÁSTÍ

Tohle je nejzákladnější typ drtičky na trhu. Tato drtička se skládá ze dvou částí, které můžete přiložit k sobě a vytvořit jednu komoru, ve které nadrtíte konopí. Vnitřek obou částí by měl obsahovat ostré zoubky. Tyto drtičky nemají žádnou komůrku na vychytávání scuffu, často se tedy přimíchá k nadrcenému konopí nebo se bude držet po stranách drtičky.

Tyto drtičky jsou často levné, a to díky jejich jednoduchosti. Tyto drtičky jsou navíc vyrobeny z mnoha materiálů včetně dřeva, plastu či kovu. Zatímco dřevěné nebo plastové drtičky budou levnější, kovové toho více snesou.

Jednokomorová Drtička Ze Dvou částí

ČTYŘ-DÍLNÁ DRTIČKA SE TŘEMI KOMORAMI

Tyto drtičky jsou mezi kuřáky nejoblíbenější. I když jsou trochu dražší než jednoduché dvou-dílné drtičky, jejich lepší funkčnost za to stojí. Tyto typy drtiček mají tři komory: jednu pro drcení konopí, druhou pro zachycení drceného konopí a třetí pro chytání scuffu. Komora na scuff sama o sobě stojí za vyšší cenu, protože se určitě jednoho dne vyplatí, když vám zrovna dojde materiál a nikdo vám nebude moct pomoci. Tento typ drtiček je kvůli odolnosti nejčastěji vyráběn z kovu.

čtyř-dílná Drtička Se Třemi Komorami

DRTIČKA VE TVARU KARTY

Kartové drtičky jsou poměrně vzácné. I když se jednoduše přenášejí a skladují, při práci udělají celkem nepořádek. Kartové drtičky fungují na podobném principu jako struhadlo na jídlo. Skládají se z jednoho kusu kovu, který má v sobě několik dírek, které slouží k drcení. Kartové drtičky jsou velice levné a výhodné.

Drtička Ve Tvaru Karty

JAK POUŽÍT DRTIČKU?

Dvou a čtyř-dílné drtičky se používají v několika jednoduchých krocích.

1. ODSTRAŇTE UZÁVĚR DRTIČKY

Tento krok by vám měl zpřístupnit hlavní komoru drtičky a vy tak do ní budete moci vložit palice konopí. Použijte své prsty ke zmenšení větších palic. Ujistěte se, že žádný materiál nevložíte do středu drtičky. Zde je totiž osa drtičky a v případě kovových drtiček je zde magnet, který zajistí, že drtička zůstane uzavřená. Cokoliv, co vložíte do středu, se nenadrtí.

2. UZAVŘETE DRTIČKU A ZAČNĚTE DRTIT

Jakmile jste do drtičky vložili vaše konopí, tak ji pevně uzavřete. Poté otočte uzávěrem po směru hodinových ručiček. Tento proces opakujte 10x až 15x. V průběhu drcení poklepejte na víčko drtičky, abyste se ujistili, že se veškerý obsah nadrtí.

3. OTEVŘETE UZÁVĚR A VYCHUTNEJTE SI SVÉ KONOPÍ

Po nadrcení opatrně otevřete drtičku. Buďte opravdu opatrní, jelikož nadrcené konopí může snadno vypadnout z vaší drtičky. Teď už jen vyjměte nadrcené konopí a vložte jej do jointu či bongu a vychutnávejte!

4. POSBÍREJTE KRYSTALKY SCUFFU

Nezapomeňte využít posbíraný scuff! Po nadrcení několika gramů konopí budete mít nejspíše dostatek scuffu pro jeden kotlík bongu. Z kousku papíru nebo kartonu si můžete vyrobit nástroj na škrabání scuffu. Specializované nástroje se dají koupit a nebo je dostanete již s drtičkou.

ČIŠTĚNÍ VAŠÍ DRTIČKY

Je důležité udržovat vaši drtičku čistou. Jen tak bude moci pracovat, jak má. Navíc, důkladný úklid vaší drtičky vás může odměnit dalším scuffem nebo kouskem palice, který se uvnitř zasekl. Příliš mnoho pryskyřice uvnitř vaší drtičky způsobí, že se bude těžko používat, a to může vést až k úplnému ucpání drtičky.

Existuje několik způsobů, díky kterým můžete vyčistit vaší drtičku. Pomocí malého zubního kartáčku ji můžete důkladně vyčistit a dostat se na místa, kam se prsty nedostanete. Pokud tohle nepomůže, pak ji můžete namočit do ispropyl alkoholu, soli a teplé vody na několik minut. Isopropyl alkohol v kombinaci se solí vyčistí téměř všechna místa ve vaší drtičce. A poslední rada na závěr, před čištěním vaši drtičku vložte do mrazáku. Zmrazením můžete dosáhnout uvolnění ztuhlé pryskyřice.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.