Od Luke Sumpter

Muž a hermafrodit rostliny

Obecně platí, že když pro pěstování použijete běžná semínka, bude zhruba polovina rostlin samičích a druhá polovina samčích. To může znamenat značné plýtvání prostorem v pěstební místnosti, což bývá problém zejména pro domácí pěstitele s omezeným prostorem. Tento problém pomáhají řešit feminizovaná semínka, která pěstitelům nabízejí možnost získat 99,99 % samičích rostlin. Může se nicméně stát, že se z nějaké rostliny stane rostlina samčí nebo hermafrodit alias hermi. Hermi je samičí rostlina, která tvoří samčí květy, což vede v pěstírně ke stejným problémům jako přítomnost samčí rostliny.

Z naprosté většiny feminizovaných semínek se nestanou rostliny hermi, nicméně podle všeho může mít na jejich vývoj vliv pár běžných faktorů. Zjistili jsme, že se tento problém může obecně s větší pravděpodobností vyskytnout u pěstitelů s menší instalací pěstírny. U malých pěstíren může být závažným faktorem horko, které pro rostliny znamená stres. Existují i další faktory, které mohou způsobit přeměnu rostliny na hermi, všechny je ale možné dostat pod kontrolu. Teplota v pěstírně by neměla přesáhnout 30 °C, přičemž ideální hodnota je v rozmezí 20-25 °C, zejména během prvních pár týdnů.

Dalším významným faktorem je světlo, a to jeho síla / množství i typ. Obecně se doporučuje nejvýše 40 000 lumen na metr čtvereční, což odpovídá jedné 400W žárovce umístěné zhruba 60 cm od rostlin, na jeden metr. Když rostliny začnou kvést, můžete množství světla zvýšit, aby se podpořila tvorba palic.

Také jsme zjistili, že hermi mohou vznikat při nadměrném zastoupení červeného světla; doporučujeme Son-T Agro nebo Green Power, což je osvětlení určené pro růst a květ, které má menší zastoupení červené a naopak větší zastoupení modré. Nedoporučujeme žárovky Son-T Plus, protože ty mají příliš velké zastoupení červené, jsou tedy dobré pro květ, nikoliv ale pro růst feminizovaných rostlin.

Důležitá je také kvalita půdy nebo pěstebního média. Nejlepší je pro pěstování samičích rostlin vysoké zastoupení dusíku (N) a nízké zastoupení draslíku (K). Půda ani pěstební médium by také nikdy neměly příliš vyschnout, protože i v tomto případě se rostlina dostává do stresu.

Souhrnně lze říci, že při pěstování z feminizovaných semínek je vhodné se vyvarovat příliš velkého množství světla, zejména jeho červené složky, dále vysokých teplot, vyschnutí pěstebních médií a nízkého zastoupení dusíku nebo vysokého zastoupení draslíku v živinách.

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.