Royal Automatic je feminizovaná, „samonakvétací“ varieta od Royal Queen Seeds. V této zprávě si povíme o ohromně rychlém období růstu a květu toho úžasného strainu.

Do kostek „Root riot“ byla vložena čtyři semínka Royal Auto a kostky se umístily do pěstebního prostoru o velikosti 1m x 1m x 2,5 m na výšku, jehož stěny byly pokryté novým, lesklým Mylarem. Kostky se semínky byly usazené pod 400W M/halogenidovými výbojkami připevněnými do čerstvě nalakovaného, zaobleného, slitinového reflektoru, ve vzdálenosti 24 palců. Následujících 63 dnů měla být tato pěstebna jejich domovem (spolu s nejrůznějšími řízky, které během následujících dvou měsíců přicházely a odcházely).

Pěstební plán vypadal takto: tři z rostlin se pěstovaly v bázi B’Cuzz (kilomix) a jedna v normálním, „levném“ mixu pro rajčata smíchaném s Perlitem v poměru 70/30. Do třetího dne všechny sazeničky vzešly, takže jsem je přemístil do 3,5“ květináčů se základním mixem a dobře je zalil.

Během následujících deseti dnů šlo všechno bez problémů a malé rostlinky jsem umisťoval čím dál blíže, až nakonec skončily zhruba 10-12 palců od světla. Ve 14. den jsem dvěma rostlinám v mixu B’Cuzz dal 2 ml dávku Nitrozymu (organický růstový posilovač).

V 16. den jsem uštípnul vršek jedné z rostlin (v mixu B’Cuzz) a všechny čtyři rostliny jsem přesadil do 5“ květináčů. „Odštípnuté“ rostlině jsem také přidal další 2 ml Nitrozymu. Přímo do cílových 10“ květináčů jsem je nezasadil kvůli omezené velikosti pěstírny, a také tomu, že v dané době „přetékala“ klony, které se ale brzo měly stěhovat jinam.

Ve 22. den se na „odštípnuté“ rostlině začaly objevovat první květy, i když si nejsem zcela jistý, jestli to bylo kvůli dvěma dávkám Nitrozymu nebo ne. Ale druhá rostlina bez přídavku nekvetla, jenom pořád rostla a rostla! Třetí, která nedostala nic, měla nejpřitažlivější strukturu růstu, a čtvrtá, která rostla v levném mixu ... abych byl upřímný, té se moc dobře nedařilo.

Ve 25. den začala nejvyšší rostlina kvést. Ve 27. den ji v květu následovala třetí, „přitažlivá“ rostlina. Rostlina v levném mixu se držela na svých čtyřech palcích a velké změny nejevila, přesto ale byla velmi živá.

Do 30. dne teplota v místnosti značně stoupla, protože venku bylo právě hodně horko. Když se přiblížila 30 stupňům, musel jsem přidat další 12“ ventilátor ke dvěma stávajícím, a ještě další 24“ ventilátor, který foukal vzduch z jiné (chladnější) místnosti. Touto akcí jsem dosáhl snížení teploty o celý jeden stupeň! Když jsem lampu ve vegetační místnosti posunul nahoru o šest palců, klesla teplota u vrcholků rostlin zhruba na 27-28 stupňů, to již bylo mnohem lepší.

Do 35. dne kvetly všechny čtyři rostliny, dvě z nich (s Nitrozymem) velmi dobře, třetí byla trochu pomalejší. A pokud jde o onu čtyřpalcovou v levném mixu, ta vypadala prapodivně. Byla z ní miniaturní kvetoucí, pokojová „tráva“, skutečně to vypadalo zvláštně! Zhruba v této době začaly rostliny poměrně intenzivně vonět, hlavně když bylo světlo zhasnuté.

V 36. den jsem tři ze čtyř rostlin přesadil do čerstvého mixu B’Cuzz, do 10“ květináčů. Do 38. dne už bylo zřejmé, že tyto rostliny budou kvůli vůni problém – vydávaly skutečně intenzivní zápach. Pár takových „voňavých“ jsem už pěstoval, tyhle ale byly něco docela jiného! V pěstírně nemám žádné filtry, protože jsem je v zásadě nikdy nepotřeboval. Některé rostliny mohou sice během vegetačního období vydávat silnou vůni, nikdy jsem v tom ale neviděl větší problém. Ale teď – nejen že jsem měl čtyři kvetoucí „krásky“ na místě, které pro vůni, jež při vývoji palic vzniká, není vhodné; hlavní problém byl ten, že tyhle čtyři rostliny voněly, jako kdybych jich bylo 40!

Když přišel 43. den, vůně se zcela vymkla kontrole. Všem čtyřem rostlinám se dařilo skutečně dobře (i když jedna z nich vypadala jako jedna velká, čtyřpalcová palice na tyčce!). „Vějířovité“ listy na rostlinách se zbarvily lehce do žlutozelena (to by bylo možné očekávat na samém konci květu, což ovšem nebyl tento případ!).

Vzhledem k tomu, že jsem neměl žádnou představu o tom, jaký režim výživy bych u těchto rostlin měl nasadit, rozhodl jsem se hned na začátku, že jim výživu budu dodávat, jestli budu mít dojem, že ji potřebují. Teď to tak bylo, takže jsem jim vyhověl 10 ml dávkou Canna Terra Flores. Vždycky si myslím, že když pěstovanou rostlinu / strain neznáte, je lepší s živinami spíš šetřit a vyšší dávky podávat, teprve když rostlinu / strain poznáte lépe.

Do 47. dne byla vůně tak silná, že už byla cítit venku na zahradě! Byla jí prosycená každá místnost v domě; ta vůně je skutečně nádherná, je neskutečně těžká a dala by se popsat jako směs kávy / koření / hašiše / Skunku. Jestli budete tento strain pěstovat, rozhodně nezapomeňte na prvotřídní systém filtrace.

V 50. den kvetly všechny rostliny jako pominuté (včetně „bonsaje“). Produkce pryskyřice zprvu nebyla příliš velká, teď to ale vypadalo, že už proudí dobře. A vůně – ta dosahovala nebývalé výše jako ostatně už dřív. V 52. den bych podle listů na všech rostlinách hádal, že jsem jim měl dávat více živin, nicméně v této pozdní fázi jsem usoudil, že bude lepší pokračovat pouze zálivkou, bez živin.

V 54. den už byly všechny rostliny ve fázi „bobtnání“. Intenzita kvetení z posledních několika týdnů se zpomalila, báze jednotlivých květů začaly intenzivně nabývat a bylo patrné, jak se šíří lesklá pryskyřice. Vůně teď dosáhla svého vrcholu. Upřímně musím říct, že jsem něco tak silného nikdy necítil, a napadlo mě, jestli k produkci vůně nepřispívá také M/halogenidové světlo. Vím, že různé části barevného spektra ovlivňují mimo jiné produkci pryskyřice, takže by mohly ovlivňovat i vůni. Bylo by zajímavé zjistit, jestli rostliny budou vydávat stejně intenzivní vůni i při pěstování pod sodíkovou výbojkou.

V 57. den všechny rostliny úctyhodně přibývaly. Spodní palice na dvou rostlinách (s Nitrozymem) už také začínaly trochu hnědnout. Protože je pro mě tento strain nový, občas kontroluji kořeny rostlin. Zdá se, že tento „auto“ strain neprodukuje žádné obrovské množství silných kořenů s chloupky, takže zvolené 10“ květináče byly podle všeho pro tyto rychle kvetoucí krásky dostatečně velké.

V 60. den to vypadalo, že se všechny čtyři rostliny chýlí ke konci. Větší listy (a některé z menších) na všech rostlinách již získaly světle žlutozelenou barvu, většinu z nich jsem tedy odebral. Vůně rostlin trochu poklesla (díky Bohu!).

V 63. den byly již všechny rostliny připravené ke sklizni. Byly pouze z 1/3 – 1/2 pokryté hnědými „chloupky“, ovšem při desetinásobném zvětšení pryskyřičných žláz bylo vidět, že poměrně dost z nich se již zbarvilo jantarově / mléčně.

Seřezání rostlin byla hračka, protože hodně listů jsem už ostříhal. Rostliny jsem pověsil do tmavé skříně spolu s malým ventilátorem, který skrze ně proháněl vzduch. Bylo vidět, že nebudou schnout dlouho, protože palice byly tvrdé, těžké a suché. Po pěti dnech ve skříni jsem je dal do džbánu (bez víka) a přemístil je do jiné suché, vzdušné, tmavé skříně. Po pěti dalších dnech už se daly kouřit.

Když Royal Automatic schne, je cítit její neuvěřitelně štiplavá vůně, která se po pěti nebo šesti dnech ztrácí. Po usušení palice příliš nevoní, dokud je ovšem nerozlomíte. Potom to je rána! Vůně je hluboká, s nádechem kávové, kořeněné / čokoládové vůně a vůně Skunku. Po rozemletí mezi prsty ji budete během pár minut cítit po celém domě – a to jste ji ještě vůbec zapálili. Po zapálení Vás v okamžení pohltí mračna hustého, namodralého kouře, který voní podobně jako ty nejdražší doutníky smíchané s Afghan Black, s jeho kořeněnou / kávovou vůní.

Efekt stoned je nejprve „těžký“, posléze přechází v sociálnější „up“ stoned. Čím více vykouříte, tím více „sociální stoned“ přijde! Po pár jointech se dostaví syndrom „suchého oka“. Celkově efekt stoned trvá dlouho a zůstává tak trochu houpavě „up“. Dobré je, že ráno po prokouřené noci nebudete mít tupou / zmatenou hlavu.

Výnos byl překvapivý, protože vše bylo hotové po pouhých 63 dnech. Nejvyšší výnos byl z největší rostliny; na první pohled to tak nevypadalo, měla ale mimořádně husté palice, jejichž hmotnost po usušení těsně přesáhla 21 gramů. Další v pořadí byla „zaštípnutá“ rostlina, z níž jsem získal těsně pod 19 gramů, poté rostlina střední velikosti, která vykazovala mírně odlišnou strukturu palic, výnos ovšem mírně přesáhl 19 gramů. Z malé bonsaje jsem získal úžasných 1,5 gramu! Takže když vynechám bonsai, výnos ze všech tří rostlin byl 59 gramů v suchém stavu, za 63 dnů. Rostliny navíc nezabírají mnoho místa, takže se jich do pěstebního prostoru dá vměstnat více.

A mám-li odpovědět na otázku, zda jsou rostliny Automatic vhodné nebo ne? Zdá se, že umožňují získat velmi rychle palice dobré kvality a se slušným výnosem (uvážím-li krátkou dobu pěstování), a navíc je dostanete již feminizované, a také je k dispozici čím dál více variet, takže to je dobré. Je tu ale jedno ALE – pěstování Auto strainů indoor má svá omezení. Když máte rostlinu, která může například dávat dobrý výnos, normálně by se daly odebrat řízky (dokonce i v květu), nebo když její cyklus skončí, můžete ji znovu převést na režim 18/6 nebo 20/4 a znovu u ní vyvolat vegetační cyklus. U Auto strainů to ale nejde, jakmile je zasadíte, nastartují svůj automatický cyklus.

Také je pravdou, že toužíte-li například po větším výnosu, možná byste rostliny raději nechali déle ve vegetační fázi. U Auto strainů to není možné, protože ty začnou kvést bez ohledu na režim osvětlení. Také je potřeba uvážit, že máte-li omezený prostor, a používáte-li pro „vegetační“ fázi pouze jeden prostor při režimu osvětlení 18/6 a poté přecházíte na režim 12/12 kvůli květu, můžete pěstovat pouze Auto variety, protože režim osvětlení musí zůstat (aby byl účinek maximální) minimálně na 18/6. Případné jiné než Auto variety tím pádem jednoduše zůstanou ve vegetační fázi (což je dobré pro mateřské rostliny!).

Neříkám, že Auto strainy jsou špatné, to ani zdaleka. Chci pouze říct, že pouhých 60 dnů od zakoupení semínek po získání kuřiva je něco skvělého. A i když máte světla, ventilátory apod. minimálně na režimu 18/6 celou dobu (místo 12/12), rostliny nikdy nenarostou do obrovské velikosti, takže je můžete skutečně „namačkat“ na sebe a získat tak hodně palic velmi rychle. Jsem si jistý, že do prostoru 1m x 1m dostanete 16 devítipalcových květináčů. Při 400W lampě by na Vás ve výsledku mělo čekat minimálně 300 gramů (podle růstu) každých 60 dnů! Dříve jsem čekal 90 i více dnů na dozrání místnosti plné strainů Sativa, jejichž výnos byl jen nepatrně vyšší!

Takže i když nad růstem a jeho výsledkem máte mnohem menší kontrolu, u strainů Auto v porovnání s ostatními varietami je nutno říci, že někdy není výsledek (u strainů, které nejsou Auto) takový, v jaký jsme doufali, zatímco u strainů Auto (a zejména, jak se zdá, u Royal Automatic) získáte pevné, odolné (a voňavé) rostliny, které se zachovají přesně tak, jak se uvádí na obalu.

Pokud jde o režim přísunu živin strainům Auto, zdálo by se, že Royal Automatic je nutno přidávat mix pro květ od okamžiku, kdy se začnou objevovat první květy (zhruba po 21-22 dnech v půdě; lze rozdělit do polovičních dávek podaných během zhruba prvního týdne), a pravděpodobně lze živiny dodávat alespoň jednou týdně (ne-li častěji, ovšem opatrně), zhruba až do 50. dne.

Pokud jde o P/K posilovače, tady si nejsem jistý; celý růst je tak rychlý, že vlastně nevím, kdy by se měly přidávat, ani kolik. Pokud vůbec něco, přidal bych jim co nejdříve posilovač růstu, když jsou mladé, ve snaze pokusit se maximalizovat jejich krátkou vegetační fázi. Také potřebují během prvních týdnů co nejvíce světla, se stejný cílem, totiž aby se maximalizovala délka vegetačního období. Otázka, zda je vhodné „odštípnout“ vršek či nikoliv, měla podle všeho v tomto případě marginální efekt.

Takže jestli si chcete vyzkoušet jiné pěstování a přitom s poměrně zaručeným výsledkem (za malinko déle než 1 500 hodin), je Royal Automatic (nebo jakýkoliv jiný Auto strain, který Royal Queen Seeds dodávají) vhodným řešením. Pokud se tak ale rozhodnete, raději vůbec nemrkejte, abyste nepropásli, až budou zralé!!

Srdečně zdravím všechny!

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.