By Ryan Najjar

Pokud jste vyrostli v prostředí, kde je většinový názor na drogy konzervativní, tak jste již pravděpodobně slyšeli přednášku o tom, jak je marihuana údajně nebezpečná. Během těchto přednášek se zřejmě dostalo i na to, že se můžete konopím předávkovat. Pokud tuto debatu otevřete dnes, tak se připravte na záživné odpoledne, při kterém budou argumenty lítat ze strany na stranu.

Nicméně tak to být nemusí. Existují otázky, no musíme si být vědomi toho, jak používáme termín "předávkovat se". Jakmile si toto vysvětlíme, tak už jenom zbývá si udělat jasno v tom, že i příliš mnoho dobrého může být špatně.


Můžete Se Předávkovat Konopím?

I když si nejčastěji předávkování spojujeme s drogami, tak se předávkovat můžete prakticky čímkoliv. Měli jste příliš mnoho kávy? Můžete se předávkovat. Příliš mnoho vody? Nadměrná hydratace je velice reálnou hrozbou. Schopnost předávkovat se nějakou látkou ale neznamená, že předávkování je smrtelné. Abychom to zjednodušili, tak stejně jako i u jiných látek, i příliš mnoho konopí může být špatně. Pokud to tedy budeme chápat takto, tak se lze konopím předávkovat, nicméně smrtelná dávka je velmi těžce dosažitelná - a nebo vůbec.

Jaká Je Smrtelná Dávka Konopí?

Jaké je tedy smrtelné množství? Abyste zaklepali na nebeské brány, tak byste museli vykouřit asi 680 kg[1] konopí za pouhých 15 minut. Pokud si chcete spočítat, kolik to dělá jointů, tak se ani nenamáhejte. Účinky samotného kouře a kouření na tak agresivní úrovni by vás zabilo mnohem dříve než THC.

Je možné užít více THC díky edibles, jelikož ty se nemusejí kouřit, ale musíte vzít v potaz i jiné faktory. Pořád byste museli zkonzumovat 50 gramů čistého THC[2], abyste měli 50% šanci úmrtí u dospělého muže. I pokud byste sehnali ty nejsilnější edibles na světě, tak spíše umřete na nadměrné požití cukru či soli.

Cannabis Buds

Jak Zjistit, Že Jste Moc Zhuleni

Takže na předávkování neumřete. Nicméně ještě není všemu konec. Mnoho prváků na vysoké škole vám rádo poví, že pokud se příliš zhulíte, tak se mohou stát špatné věci. Jinými slovy, co vás nezabije, to vám udělá fakt blbě. Existuje několik specifických problémů, na které byste si měli v tomto stavu dávat pozor a některé z nich jsou jasnější než jiné.

  • 😟 Úzkost
  • 🤢 Nevolnost
  • 😵 Závratě
  • 😨 Panika
  • 😧 Paranoia
  • 😕 Zmatek
  • 🥵 Nadměrné pocení

Pokud znáte účinky konopí, tak únava je prvním symptomem, který byste čekali, že pocítíte. Je však rozdíl mezi tím, že se vyvalíte na gauč a začnete usínat a mezi usínáním ve stoje. Pokud máte pocit, že cítíte spíš to druhé, tak je dobrým řešením se jít zkrátka vyspat. Bez ohledu na to, kolik jste toho vykouřili, tak účinky budou trvat pouze několik hodin. A kdo by řekl ne pěknému 4–12 hodinovému schrupnutí?

Dalším klasickým symptomem je nemožnost pořádně se pohybovat. I když se zdaleka nejedná o tak silný symptom jako v případě jiných látek, tak i přesto budete mít problém někam dojít. Zapomeňte na to, že byste byli schopni řídit, jelikož i chůze samotná bude výzvou. Dále si také všimnete toho, že vaše srdce začne čím dál tím rychleji tlouct, zatímco váš tlak začne klesat.

A nakonec je zde ten nejnepříjemnější symptom. Úzkost a paranoia jsou velice časté u lidí, kteří toho vyhulili více, než měli. Mozek každého člověka funguje jinak, nicméně bylo potvrzeno, že THC[3] může navodit tyto účinky u jistých lidí a čím více užijete konopí, tak tím spíše dojde k navození těchto účinků.

Jak Překonat Nadměrnou Zhulenost

Jak jsme již zmínili, tak tyto účinky nejsou příliš dlouhodobé a lze proti nim vcelku snadno bojovat. Pokud máte čas a příležitost, tak zdřímnutí je nejlepší volbou. Pokud spánek nepřipadá v úvahu, tak máte ještě další možnosti. Zkuste se najíst a napít. Tímto způsobem dojde ke snížení napětí a zhulenost budete lépe zvládat.

Co ale dělat, když jste bez jídla a vody? Bohužel vám nezbývá nic jiného, než to vydržet. Pokud se cítíte příliš úzkostlivě a paranoidně na interakci, tak odejděte z davu a buďte chvíli sami na čerstvém vzduchu. Jakmile se trochu uklidníte, tak se vydejte domů (pokud již doma nejste), ale ROZHODNĚ NEŘIĎTE! Jakmile budete doma, tak se přikryjte dekou a začněte zhluboka dýchat. Poté si pusťte nějakou uklidňující hudbu a pokuste se usnout.

Vždy pamatujte na to, že tyto účinky jsou pouze dočasné. Jasně, jsou nepříjemné, ale rozhodně nebudou trvat věčně a další den již budete v pohodě.

How Long Does a Cannabis High Last?
How Long Does a Cannabis High Last?

Nadměrné Kouření Konopí Není Smrtelné, Ale Existují Vedlejší Účinky

Všeho s mírou. I když vás konopí nemůže zabít, tak to neznamená, že si nezažijete nějaké rušné chvíle. Nadměrná úzkost a paranoia není fajn a tudíž si i ďábelský salát užívejte s mírou.

A několik tipů na závěr. Pokud žijete v zemi, kde je konopí legální, tak si promluvte se zaměstnanci ve výdejně či v coffeeshopu. Rozhodně budou mít více zkušeností s tímto produktem než vy a tudíž si nechte poradit, která odrůda pro vás bude nejlepší. V závislosti na tom, jak často kouříte a jaké máte zkušenosti, tak vám doporučí odrůdu s perfektním obsahem THC. Pokud však žijete v zemi, kde si konopí musíte kupovat na černém trhu a nejste si jisti obsahem THC, tak si nejprve dejte trošku. Pokud prvních pár potáhnutí dopadne dobře, tak si dejte další. Je to takhle jednoduché. Stačí věřit svému tělu a instinktům.

External Resources:
  1. Here's how much marijuana it would take to kill you | The Independent | The Independent https://www.independent.co.uk
  2. Can You Overdose on Weed? https://gizmodo.com
  3. Cannabinoid-related agents in the treatment of anxiety disorders: current knowledge and future perspectives - PMC https://www.ncbi.nlm.nih.gov
Disclaimer:
Tento obsah je určen pouze pro vzdělávací účely. Zmíněné informace jsou vybrány z výzkumů, které jsou získány z externích zdrojů.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.